Головна Lifestyle Американські лікарі назвали найкращий сухофрукт для здоров’я кісток

Американські лікарі назвали найкращий сухофрукт для здоров’я кісток

by Max

Включення чорносливу до збалансованого раціону харчування корисне не тільки для нормалізації травлення, але й допомагає запобігти втраті кісткової маси. Особливо сухофрукт корисний літнім жінкам. Такого висновку дійшли американські вчені з Пенсільванії, інформує KURAZH.

У жінок у постменопаузі нижчий рівень естрогену може збільшити ризик ослаблення кісток і призвести до переломів. Включення чорносливу в раціон може допомогти захистити кістки, сповільнюючи або повертаючи назад цей процес.

Дослідники виявили, що щоденне споживання 100 грамів чорносливу — десяти штук сухофруктів упродовж року покращувало мінеральну щільність кісток у передпліччі та нижній частині хребта, а також зменшувало втрату кісткової маси. Позитивний ефект також спостерігався і за регулярного вживання чорносливу протягом шести місяців.

На думку експертів, одна з можливих причин такого ефекту пов’язана з тим, що чорнослив позитивно впливає на мікрофлору кишківника, послаблюючи запалення в усьому організмі. У результаті зменшується оксидативний стрес, що впливає на щільність кісток.

До речі

Американські дієтологи назвали чорнослив одним із найкращих продуктів для перекусу. Люди, які вживали сухофрукт у їжу, почувалися менш голодними, ніж ті, хто перекушував родзинками або цукерками. Пояснюється це тим, що чорнослив насичений натуральними антиоксидантами, вітамінами і мінералами, а також клітковиною. Кожен чорнослив містить 3,5 грама природних цукрів і 0,5 грама клітковини.

Новини по темі