Головна Новини спорту Будуть помилувані? Президент ФБУ не виключає повернення екс-росіянок

Будуть помилувані? Президент ФБУ не виключає повернення екс-росіянок

by Max

Президент Федерації біатлону України Іван Крулько в ексклюзивному інтерв’ю Sport.ua відповів на питання щодо можливого повернення екс-росіянок до збірної України.

Нагадаємо, одразу після початку повномасштабної війни Катерина Бех, Ольга Абрамова, Оксана Москаленко та Дар’я Сідорова втекли на малу батьківщину, після чого були відраховані з української національної команди.

– Ви розповідали, що будете зосереджуватися на власних біатлонних кадрах. Чи вважаєте Ви за потрібне долучати натуралізованих спортсменів до збірної, зокрема екс-росіянок, які після нашої перемоги висловлять бажання повернутися виступати за Україну?

– Я не можу ділити громадян України на тих, які отримали громадянство України за правом народження, або тих, які набули громадянство України в подальшому. Громадянство України надається виключно Президентом України і тільки Президент України може позбавляти українського громадянства, а відповідно, прав та свобод, котрими володіють громадяни України. Якщо ми маємо громадян України, які мають відповідний український паспорт, і хочуть у конкурентній боротьбі себе показати, то такі громадяни України на це право мають.

Я не бачу жодних різниць в паспорті того громадянина України, який його отримав, тому що народився в Україні, і того, який отримав, наприклад, якщо його батьки переїхали, і він дитиною отримав таке громадянство. Це життя, воно буває різним, і тут ми не можемо ділити.

Але я хочу сказати, що маю свою принципову позицію. Моя принципова позиція полягає в тому, що треба покладатися на власні сили, і я би дуже хотів, щоб в українському біатлоні ми зрощували системну плеяду молодих українських спортсменів, які тут розпочали свою кар’єру, продовжують і здобувають найвищих висот на міжнародній арені.

– Але варіант із включенням в майбутньому екс-росіянок, які зараз поїхали назад, не виключений?

– Ми зараз не можемо ставитися до росіян з жодними сентиментами – в мене і раніше сентиментів не було. Тому що я чітко розумію ціну сусіду, якого ми маємо, і який завжди історично намагався нашу країну зробити своїм васалом, рабом, окупувати і знищити нашу державність. У мене немає сентиментів до росії, як до країни – нашого сусіда, це зараз наш прямий ворог, який веде проти нас війну і вів такі війни історично.

Але бувають випадки, коли звичайні люди, які не підтримують режими, змінюють громадянство і полишають громадянство своїх країн через те, що вони незгодні з тим політичним режимом, який є в країні. Тому ми не мусимо всіх міряти під одну гребінку. Треба завжди розділяти, треба дивитися об’єктивно на ситуацію.

Я приведу масу прикладів українських біатлоністів, яких ми дуже поважаємо і любимо, які показували дуже високі результати, але вони не народилися в Україні, але це на них не вплинуло з точки зору того, що вони гідно представляли нашу державу. І це стало нашою історією. Так само ми знаємо приклади, коли були спортсмени, які гідно представляли Україну, але потім продовжували свою кар’єру під іншими прапорами. І такі випадки були, і це теж наша історія.

Зокрема, зараз у нас нашій збірній є спортсменка, яка народилася не в Україні, а в білорусі, це Дар’я Блашко. Але вона є частиною нашої команди і ні в кого не виникає запитань, що вона може представляти Україну. В неї є єдине громадянство – громадянство України, іншого у неї немає, і вона планує продовжувати свою спортивну кар’єру тут. Тому я хочу, щоб ми були завжди об’єктивними.

І я ще раз кажу, я як Президент Федерації біатлону, хочу, щоб національну збірну України представляли в конкурентній боротьбі наші спортсмен, які будуть вигравати цю конкурентну боротьбу, будуть показувати високий результат і будуть виховані з самого малечку в українській системі біатлону. Ось цього ми маємо прагнути в майбутньому.

Новини по темі