Залишила тільки цей, бо пиріг справді ідеальний виходить!
У мене було багато рецептів манника. Раніше я готувала його частенько і всі рецепти, які мені траплялися, записувала, а потім “перевіряла”, інформує KURAZH.
Виявилося, що є тонкощі у приготуванні цього пирога. Тепер я про них не забуваю! І, звичайно, поділюся. Ось він, мій ідеальний манник:
Інгредієнти:
- Кефір — 500 мл
- Манна крупа — 1,5 склянки
- Борошно — 0,5 склянки
- Цукор — 1 склянка
- Майонез — 2 ст.л.
- Яйця — 2 шт.
- Вершкове масло (або маргарин) — 40 г
- Сода — 0,5 ч.л.
Приготування:
Один із основних інгредієнтів цього пирога — кефір. І, повірте, манник зі свіжого кефіру виходить не таким смачним і не таким пишним, як з кефіру, який трохи прокис.
Кефір я заздалегідь дістаю з холодильника і даю йому кілька годин постояти на столі. Даю йому “покиснути” (це я так називаю цей процес). За кілька годин кефір перетвориться на “придатний” для мого манника інгредієнт. І ще дуже важливо! Кефір має бути теплим або хоча б кімнатною температурою. Точно не з холодильника!
Виливаю кефір у відповідну ємність, додаю до нього яйця та майонез. Саме майонез! Зі сметаною, наприклад, буде вже не те — це вже інший рецепт! У мене домашній майонез, але можна взяти і класичний.
Добре перемішую все віночком.
В іншій мисці з’єдную просіяне борошно, цукор і манну крупу. Борошно обов’язково просіюю! Краще навіть двічі-тричі. Так будь-яка випічка виходить ніжнішою та пишнішою.
Сухі інгредієнти добре перемішую та вливаю до них суміш із кефіру та яєць. Саме рідку суміш — у сухі інгредієнти, не навпаки. Так простіше перемішати тісто — і в ньому не залишається грудочок. Залишаю тісто на столі на 40-50 хвилин. Обов’язково! Манка за цей час трохи набухне.
Тут ще одна хитрість — соду я одразу не додаю в тісто! Коли тісто вже настоялося, беру розтоплене вершкове масло, додаю до нього соду. Перемішую — і одразу відправляю цю суміш у тісто. Тут важливо: масло не повинне бути гарячим! Якщо раптом трохи перегріли — остудіть і потім додавайте соду. Замість вершкового масла можна взяти за бажання маргарин. Але з маслом смачніше.
Так, звичайно, можна замінити соду розпушувачем і додати його відразу до борошна. Але спробуйте приготувати так, як я написала — ви помітите різницю!
Форму (у мене 26 см) змащую маслом і посипаю манною крупою. Так манник потім легко “вийде” із форми. Виливаю тісто у форму, розподіляю та ставлю у розігріту до 180 градусів духовку на 40 хвилин приблизно. Тут, звичайно, треба дивитися по духовці. Я перевіряю готовність дерев’яною паличкою. Іноді часу потрібно на 5-7 хвилин більше.
Усе! Ось такий рум’яний виходить пиріг. Даю трохи охолонути, а тільки потім дістаю із форми.
І все! Можна заварювати чай. Пиріг виходить неймовірно ніжний, пористий і дуже смачний! Просто ідеальний!