Головна Lifestyle Чи небезпечні спеції з простроченим терміном дії

Чи небезпечні спеції з простроченим терміном дії

by Max
Чи небезпечні спеції з простроченим терміном дії

При порушенні умов зберігання спеції можуть почати пліснявіти. Їх вживання може призвести до нетравлення шлунка, кажуть фахівці, передає KURAZH.

Нездужання проявляється у вигляді тяжкості та дискомфорту в ділянці живота і кишечника. Серед інших симптомів можуть бути печія, поява відрижки після їжі, нудота, втрата апетиту. Крім того, у разі потрапляння в організм людини спор плісняви та грибків може розвинутися важка інтоксикація.

Дехто вважає, що якщо промити запліснявілий перець-горошок гарячою водою, то його можна буде вживати в їжу. Але насправді окремі колонії цвілевих грибів виростають глибоко і їх не видно неозброєним оком. Після вживання таких спецій без термічної обробки можуть виникнути нудота, біль у нижній частині живота, блювання, розлад шлунку та інші симптоми харчового отруєння. При вдиханні цвілевих грибів можуть розвинутися такі важкі захворювання, як аспергільоз, алергія та бронхіальна астма. Усередині організму грибкові клітини можуть почати швидко розмножуватися, запускаючи при цьому складні імунологічні та біохімічні процеси.

Зазвичай усі спеції піддають термічній обробці. При термообробці ймовірність отруєнь знижується. Якщо ви не дуже впевнені в якості спецій, краще їх викинути, а не посипати їх на готову страву, оскільки без термообробки ризик отруєння зростає.

Експерти нерідко виявляли в прострочених спеціях сальмонелу, яка є збудником важкого шлунково-кишкового захворювання. Згідно зі звітом FDA (Food and Drug Administration, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів), сальмонела може траплятися в низці популярних сушених прянощів, які привозять із Мексики та Індії. Найчастіше її виявляють у таких спеціях, як орегано, базилік, порошок каррі, насіння кунжуту і перець.

У яких випадках спеції краще не використовувати?

Ознаки, які вказують на те, що спеції не слід використовувати:

  • втрата кольору: вицвілі прянощі не тільки не ароматні, а й малокорисні;
  • зміна запаху: прострочені спеції втрачають або набувають не властивого їм аромату;
  • зміна смаку: навіть незначна зміна свідчить про те, що приправи застаріли і використовувати їх не можна.
  • поява ознак відволоження або цвілі: такий продукт не просто зіпсований, він украй небезпечний.

Новини по темі