Головна Lifestyle Чи потрібно вмикати світло на 2-3 секунди перед запуском двигуна у сильний мороз, щоб підбадьорити АКБ

Чи потрібно вмикати світло на 2-3 секунди перед запуском двигуна у сильний мороз, щоб підбадьорити АКБ

by Max

Ще з давніх-давен пішла мода перед запуском двигуна в сильний мороз включати на кілька секунд дальнє світло, щоб дати навантаження на акумулятор. Нібито така проста дія допоможе “підбадьорити” батарею, підігріти електроліт у банках, підготувати її до прокручування стартера і зрештою дозволить легше запустити двигун, інформує KURAZH.

Зрозуміло, коли такі поради йдуть у маси, то потім багато автолюбителів починають радити подібне один одному, розповідаючи про ефективність таких дій, хоча далеко не всі перевіряли все це на власній шкурі, що називається, не кажучи вже про реальну ефективність таких методів.

Не скажу, що маю величезний водійський стаж, але довилося побачити чимало, і з запуском двигуна при морозах до -30 градусів також знайомий не з чуток. Раніше пам’ятаю, коли ще був зовсім хлопцем, батько грів піддон свого ГАЗ-53 паяльною лампою, і така практика була поширена серед багатьох шоферів того покоління. Також для полегшення запуску щодня заливали в систему охолодження теплу воду, а на ніч, зрозуміло, її зливали, щоб не розморозити блок. Навіщо такі складнощі? Антифриз у часи колгоспів був дефіцитом, і пересічним шоферам просто не перепадало такого щастя, тому й доводилося йти на такі заходи.

Зараз, у всіх перерахованих маніпуляціях просто немає сенсу, тому що кожен сучасний авто “заправлений” антифризом, а синтетичні мастила полегшують пуск, тому що не застигають так сильно, як це було з напівсинтетикою або того гірше — мінералкою. То навіщо всі ці танці з бубном з приводу включення світла перед пуском? Чи потрібно це батареї, і чи є в цьому користь? А може, навпаки, більше шкоди?

Що показує практика та особистий досвід

Якщо акумулятор живий, добре тримає заряд, а під навантаженням напруга не просідає, то йому зовсім не потрібні ніякі додаткові “оживлення” та інші “припарки”. Добре заряджена АКБ чудово крутне стартер вашого автомобіля в будь-який мороз, якщо мастило залите відповідне для вашого кліматичного поясу (синтетика для низьких температур).

А як же бути, коли надії на батарею немає, і він крутить уже з останніх сил, і вже по-доброму вимагає заміни? Тут особисто я взагалі не бачу сенсу подавати навантаження на акумулятор, так як та енергія, яка може бути витрачена з користю на запуск і зайві 2-3 секунди роботи стартера, в результаті йде марно на непотрібне “миготіння фарами” з метою уявного, як я вважаю, ефекту від “підбадьорювання”.

Мій досвід показує, що такі маніпуляції лише погіршують ситуацію, яка й так критична в деяких випадках. І якщо ви знаєте, що з АКБ проблеми, краще ще перед включенням запалення подбати про те, щоб усі електроспоживачі були вимкнені: світло, музика, вентилятор обігрівача тощо. І після включення запалення потрібно якнайшвидше, не втрачаючи дорогоцінних секунд, запускати мотор.

Ну а якщо зробити цього не вдалося, можете бути впевнені, включення світла допомогло б вашій АКБ максимум як “мертвому припарку”, не більше!

Новини по темі