Головна Lifestyle Чи шкідливо собаці їсти котячий корм: пояснення

Чи шкідливо собаці їсти котячий корм: пояснення

by Max

Регулярне вживання собакою котячого корму може спричинити серйозні наслідки, аж до хронічних захворювань. Склад та співвідношення інгредієнтів підбирається спеціальним чином і підходить лише певному виду тварин, інформує KURAZH.

 1. Ожиріння. Фізична активність та прискорений метаболізм допомагають кішкам залишатися стрункими. Для них важливо мати постійний доступ до їжі, тому що вони харчуються дрібними порціями. Собака засвоює їжу набагато повільніше, тому калорійність продуктів має бути нижчою. В іншому випадку збільшується ризик отримання зайвої ваги. Особливо дана проблема стосується кастрованих та стерилізованих тварин.
 2. Алергія. Харчування для котів має у складі таурін, глютен та деякі види крохмалю. Якщо собака на постійній основі їсть котячий корм, у неї може розвинутись перехресна алергія на абсолютно нешкідливі продукти. Серед неприємних наслідків будуть випадання вовни, подразнення слизових оболонок очей та носа, себорея.

Дрібні породи собак особливо уразливі для алергії. Для деяких із них навіть разове задоволення цікавості може призвести до шоку, що супроводжується задухою та відмовою нирок.

 1. Шкірні захворювання. Тривале вживання невідповідної їжі призводить до значного погіршення якості шерсті. На шкірі собаки утворюються дерматити різного генезу, струпи або екземи. Подібні захворювання вимагають не лише дотримання дієти, а й тривалого, дорогого лікування.
 2. Проблеми із ШКТ. Відсутність необхідної для собаки клітковини в потрібних кількостях може спричинити утруднену роботу кишечника. Котячий корм має більш високий рівень кислотності, що неприйнятно для травної системи псових. Об’єм білка також перевищує значення, придатні для нормального функціонування шлунка. В результаті у собаки може розвинутись гастрит.
 3. Хвороби серця. Наявність у складі таурину та непридатний для псів вітамінний комплекс призводить до погіршення роботи серця. Цей факт безпосередньо впливає на тривалість життя вихованця. Давати собакам непризначену для них їжу справді дуже шкідливо.
 4. Ниркова та печінкова недостатність. Підвищена концентрація тваринного білка призводить до збоїв у роботі підшлункової залози та інших внутрішніх органів. Специфічний склад здатний спровокувати утворення каменів у жовчовивідних шляхах та нирках собаки.

Крім того, може з’явитись отит та кон’юнктивіт. Правильним рішенням стане відвідування ветеринара. Це допоможе виключити фактори, пов’язані з не діагностованими захворюваннями, та оцінити стан собаки.

Правила вибору корму для собак

Незалежно від типу харчування, склад повинен містити оптимальний набір інгредієнтів. Виробники якісних собачих кормів враховують усі фактори та випускають товари для кожної групи тварин. До основних критеріїв відбору слід зарахувати такі пункти:

 • розмір та вага собаки;
 • вік вихованця, цуценята та старі особи потребують різних компонентів;
 • рівень фізичних навантажень;
 • раціон вагітних і годуючих сук;
 • різниця товарів за породами.

Невідповідність типу корму з особливостями конкретного собаки призведе до дисбалансу вітамінів та мінералів. Крім перерахованих критеріїв, необхідно враховувати стан вихованця. Захворілий пес вимагає зміни раціону для прискорення відновлення організму. Також існують дієтичні та гіпоалергенні корми.

Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.

Новини по темі