Головна Lifestyle “Дякую” — “Нема за що”: ввічливі словосполучення, які можуть знизити значущість людини

“Дякую” — “Нема за що”: ввічливі словосполучення, які можуть знизити значущість людини

by Max
“Дякую” — “Нема за що”: ввічливі словосполучення, які можуть знизити значущість людини

Бути ввічливою і турботливою людиною — похвально, але тільки за умови, якщо це не йде на шкоду своїм потребам і бажанням. Наприклад, якщо ви хочете допомогти своїй близькій людині не з принципу “повинен і зобов’язаний”, інформує KURAZH.

Установка “повинен і зобов’язаний” перекочувала в доросле життя з дитинства. Багато батьків, прагнучи виховати дитину правильно, постійно нагадували їй, що “я” — це остання буква в алфавіті. А в підсумку нагородили власне чадо комплексами, невпевненістю в собі і страхом, що ж подумають про нього оточуючі люди.

Завдати шкоди психіці можуть навіть звичні фрази. На перший погляд, вони зовсім нешкідливі й навіть демонструють нашу вихованість. Але насправді тільки занижують самооцінку.

“Дозвольте мені…” або “Можна мені…”

Часто ми так запитуємо, коли хочемо обігнати людину на вулиці, замовити каву чи зробити ще якусь буденну дію. Насправді ніхто не може вам не дозволити — такою фразою ви лише підкріплюєте свою невпевненість у собі, кажуть психологи. Коли ми запитуємо в інших, то лише підкріплюємо власну слабкість. Навчіться казати: “Мені потрібно пройти, посторонитеся, будь ласка”.

“Нема за що”

Це стандартна фраза на людське “дякую”. Але насправді ви несвідомо знецінюєте свою працю або свою допомогу. Якщо вам дякують, то, напевно, є за що. Тому говоріть, що були раді допомогти або вам сподобалося разом працювати над проєктом чи вчитися кататися на ковзанах.

“Я вам не завадив?”

Подумайте про те, якої відповіді ви чекаєте на це запитання. Якщо бачите, що людина зайнята, то розумієте ж, що завадили, — навіщо питати? Негативна реакція може запустити образу, з’явиться переконання, що ви тут зайві. Тому запитайте, чи може людина зараз приділити вам п’ять хвилин, або домовтеся про те, коли ви обговорите питання у зручний для обох час.

“Не міг би ти?”

Це свідомо негативне запитання, яке може викликати негативну реакцію і спровокувати відповідь, що ні, не міг би. Ви ніби готуєте себе і співрозмовника до відмови заздалегідь. Тому просто формулюйте прохання чітко і лаконічно.

“Мені не подобається” без пояснення причини

Добре, якщо ви говорите, чому вам не подобається та чи інша дія. Але щойно ви викидатимете негативну реакцію без будь-якого аргументу, то це дасть змогу думати іншій людині, що ваші слова не становлять жодної цінності. Тому завжди висловлюйте свою точку зору зрозуміло.

Новини по темі