Дитина скрипить зубами, як правило в нічний час та в дошкільному віці. Однак, сучасний ритм життя накладає свій відбиток, бруксувати можуть і школярі. А це вже набагато небезпечніше, адже відобразиться на постійних зубах дитини.
Стрес
Стрес або нервове потрясіння вважається основною причиною бруксизму. Часто, першим потрясінням може виступити ранній (до 1 року) перехід на штучне вигодовування, або будь-які зміни звичного укладу: тривала розлука з мамою або татом, новае ліжечко, переляк або сварка батьків. У малюків 2-3-х річного віку, потрясіннями можуть виступати і цілком позитивні події – свята, візит родичів, активні ігри з іншими дітьми, відвідування садка, перегляд мультиків або фільмів перед сном.
Всі пережиті події та накопичені за день переживання, знаходять вихід уві сні, коли малюк неконтрольовано починає скрипіти зубами.
Аномалії прикусу
Другий найбільш частий фактор, який є причиною зубного скреготу і у дітей, і у дорослих – порушення прикусу. У дітей, як правило, спрацьовує спадковість будови щелеп або наявність певних шкідливих звичок, таких як смоктання пальця, пустушки після 1,5 років. Коли прикус формується неправильно, це впливає на розподіл навантаження на зуби та м’язи щелеп. Як наслідок – дитина починає стискати зуби або скреготати уві сні.
Прорізування зубів
Процес появи молочних зубів часто супроводжується капризами, свербіжем, температурою та іншим дискомфортом. Коли дитина скрипить зубами вдень, вона таким способом звикає до нових відчуттів у роті, чеше ясна або навіть грає, щоб домогтися характерного звуку. Це не несе серйозної загрози і часто швидко проходить, у міру прорізування зубів. Але, якщо батьки бачать, що забава стала звичкою, слід м’яко переключити увагу дитини на щось інше.
Порушення сну
Поганий сон може бути причиною скрипіння зубами уві сні у дітей. Фахівці вважають, що це порушення, на ряду з нетриманням або сомнамбулізмом. У будь-якому випадку, здоровий сон малюка повинен бути міцним і спокійним.
ЛОР захворювання
Збільшення аденоїдів, риніт, алергія, синусит, закладений ніс – все це може провокувати скрегіт. Батькам слід звертати увагу на такі моменти, як: постійно відкритий рот, скоринки в носі, на губах або очах.
Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.