У дитячому садку дитина вчиться спілкуватися та налагоджувати контакти з іншими дітьми, тому соціалізація — перша причина, чому дитина має відвідувати дитячий садок. Про головні плюси дитячого садка розповіли педіатри, інформує KURAZH.
Діти від 3-4 років починають придивлятися до інших дітей, а потім і спілкуватися з ними. Навчити дитину спілкуватися з однолітками не так і просто, як може здатися на перший погляд. Саме в саду у дитини з’являється перший друг, досвід роботи в команді, перший досвід взаємодії в конфліктних ситуаціях, пояснили фахівці.
Другий плюс — це режим. У дитячому садку все суворо регламентовано, тому там дитина навчається дисципліни, порядку, послуху.
Багато дітей у колективі краще їдять і сплять вдень, тоді як вдома їх доводиться вмовляти чи миритися з непокорою. Таким дітям потім легше адаптуватися до режиму у першому класі, додали експерти.
Крім цього, «домашній» дитині часто просто нема де познайомитися з різноманіттям вірусів, з якими діти знайомляться в саду.
Діти, які відвідують садок, рідше хворіють у початковій школі, т.к. до більшості дитячих інфекцій вже є імунітет, наголосили лікарі.
Четверта причина — розвиток. Дошкільні заклади оснащені всім необхідним для повноцінного та комплексного розвитку дітей.
Не варто забувати і про те, що діти у садах отримують допомогу кваліфікованих спеціалістів: освітян, психологів, логопедів. У домашній обстановці дуже складно забезпечити дитині достатню кількість вільного простору для ігор та творчості. Крім того, до майбутніх першокласників зараз висуваються певні вимоги, і програму навчання в садах побудовано з урахуванням програми тестування до першого класу.
За словами педіатрів, якщо вдома дитина повністю залежить від батьків (мами, тата, бабусі), то під час перебування в дитячому садку вона не має можливості попросити їх про допомогу. Так дитина вчиться керувати своєю поведінкою. На думку багатьох мам, саме в садочку дитина освоїла горщик або навчилася самостійно їсти без сторонньої допомоги.
Дошкільні заклади захищають дітей від шкідливого впливу гаджетів, зокрема й електронних. У дитячому садку діти займаються активно, грають, гуляють, тоді як вдома багато хто проводить час перед екраном, заявили медики.
“Щаслива мама — щаслива дитина” — непрямий “плюс” дитячого садка. Коли батьки віддають дитину в садок, у мами з’являється час для відпочинку, «для себе», або час для роботи, що знижує рівень стресу та підвищує задоволеність життям.
Безумовно, дитячий садок — це не лише суцільні плюси, є і мінуси, і підводні камені. Це і відсутність строго персоніфікованого підходу, і складності із сепарацією, і різний ступінь адаптивних можливостей дитини. Тому кожен з батьків повинен приймати рішення самостійно з огляду на всі позитивні та негативні сторони, резюмували фахівці.