Головна Новини України Глава УПЦ (МП) називає «несправедливим» розірвання договору оренди приміщень Лаври

Глава УПЦ (МП) називає «несправедливим» розірвання договору оренди приміщень Лаври

by Max

Глава УПЦ (Московського патріархату) митрополит Онуфрій заявив, що рішення заповідника «Києво-Печерська лавра» про розірвання договору оренди є «несправедливим».

«Ми отримали лист від заповідника, що вони відмовляються укладати з нами договір оренди. Це означає, що ми маємо покинути лавру… Ми отримали груду розвалин у 88 році і наша церква відбудувала цю святу обитель. Ми вважаємо, що це несправедливо не давати нам дозвіл тут служити. Я прошу вас молитися, щоб бог поміняв думки тих людей, які видалити братію з обителі», – сказав він, звертаючись до вірян.

Водночас міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону 12 березня заявив, що «монаше життя в лаврі має продовжуватися». А на уточнення, чи буде потім здійснюватися богослужіння ПЦУ, міністр сказав, що « це окреме питання, яке буде вирішуватися після 29 березня».

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» 10 березня оголосив про розірвання договору оренди з Українською православною церквою (Московського патріархату).

В УПЦ (МП) заявили, що в листі керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» «жодної інформації про юридичні підстави для таких дій не зазначено. Що ж до роботи згаданої у листі групи (Міжвідомчої робочої групи), то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм».

В УПЦ (МП) стверджують, що єдиною підставою для виселення їх з Лаври «є забаганка чиновників з Мінкульту».

Читайте також: Ткаченко: розірвання договору стосується «усіх приміщень, які орендує УПЦ в Лаврі»

Наприкінці 2022 року заповідник «Києво-Печерська лавра» поінформував УПЦ (МП), що з 1 січня не продовжує з нею договір користування Успенським собором та Трапезною церквою.

У грудні минулого року СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ (МП), ексдепутат Вадим Новинський та намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь).

Новини по темі