Український боксер Олександр Гвоздик (18-1, 14 КО) вперше після повернення в бокс відбоксує проти досить серйозного та відомого суперника. Його опонентом стане латвієць Річард Болотнікс (19-6-1, 8 КО).
Чи це реально серйозний візаві? Точно ні. Але, враховуючи довгий простій та рівень попереднього опонента – це точно крок вперед на шляху до можливих спроб завоювати титул чемпіона світу, про які говорить Гвоздик.
Болотнікс – непоганий опонент, але програв всім топам у своїй кар’єрі. Проте для Гвоздика це хороший поєдинок
Повернення Олександра Гвоздика взагалі не мало б відбутися. Він пішов з боксу після поразки Артуру Бетербієву у 2019 році і не виявляв бажання боксувати знову. Казав, що досягнув усього, чого хотів, а тепер планує займатись іншими видами діяльності.
Загалом кар’єра Гвоздика на той момент виглядала нормально. Медаль Олімпіади 2012 року, декілька яскравих нокаутів у професіоналах. Перемога над багаторічним чемпіоном Адонісом Стівенсоном з історією про кому опонента і, на щастя, щасливим фіналом. Та титул WBC, яким не так часто володіли та володіють українські спортсмени.
Після цього харків’янин зайнявся ігровим бізнесом, вклав в нього кошти та їздив часто в Україну, живучи в США. Але розвиток онлайн-казино не пішов. Не пішов через росіян, які повномасштабно вторглись на територію України на початку 2022 року та руйнували й руйнують життя та плани.
За словами Гвоздика, його повернення – не лише про гроші. Хоча це також серед основних інтересів. Але і про величезну боксерську мотивацію повернутись та показати і доказати, що він все той самий Олександр. Каже, що йому було б цікаво знову спробувати себе, хотів би позмагатися за пояси, а мотивація в тому, що часу достатньо, і чому б не спробувати знову те, що виходило добре.
Частково харків’янина в бокс повернули Канело та його тренер. Сауль Альварес покликав Гвоздика на спаринги перед поєдинком проти Бівола і там українець відчув, що все ще може. А ще не менш важлива деталь у тому, що Едді Рейносо – тренер та менеджер Альвареса – зацікавився Гвоздиком та пообіцяв допомогти в плані менеджерства. Доволі вигідно бути в такій команді – часу на повернення йтиме в рази менше, ніж, якщо починати це все самотужки.
Повернення Гвоздика відкладалось та перевідкладалось, а нового суперника він отримав буквально за лічені дні. Як виявилось в останні дні перед поєдинком, попереднього кандидата на поєдинок не пустили в США через документи. Тому на Олександра вийшов Хосе Обандо з рекордом 20-35-2, 15 КО. Перед цим востаннє він перемагав у 2020 році. Так, опозиція далека від тієї, яку ми бачили з українцем раніше.
Але загалом, чого очікувати, коли людина була три роки поза рингом і максимум, що робила в залі – час від часу працювала на мішках та іноді в парах? Гвоздик повернувся перемогою і, судячи з купи відео різних епізодів, доволі спокійно. Повноцінно поєдинок не показували, але, якщо судити з тих епізодів, Олександр добре відчував ринг та суперника, гарно рухався і атакував не у всю силу.
Пропрацював харків’янин всі шість раундів, переміг легким рішенням суддів і заговорив гучніше. Тепер він серйозно заявляє, що хотів би відбоксувати проти чинних чемпіонів та спробувати повернути титули собі. Хоча до цього далеко. Принаймні, поки Гвоздик не перевірить себе проти більш серйозного суперника, ніж Обандо.
Getty Images/Global Images Ukraine. Річард Болотнікс
Болотнікс – саме такий. Трошки нижчий (на три сантиметри), з коротшими руками, але дуже упертий. Колишній хокеїст, який перейшов у бокс через те, що любив битись, програв уже у другому професійному поєдинку. Причому, одразу ж достроково – технічним нокаутом у третьому раунді чотирираундового поєдинку проти Абеля Мікаеляна.
Загалом, латвієць не зважав на рекорд. Перемоги змінювали поразки та нічия, але він вперто та завзято намагався розвиватись та рухатись вперед. У 2018-му Річард зустрівся з Табісіо Мчуну – програв технічним нокаутом у шостому раунді. Потім була серія перемог аж у чотири роки, декілька перемог над маловідомими, але непереможними до того моменту суперниками і протистояння проти Джошуа Буатсі.
Не сказати, щоб британець відчув з ним багато проблем, але і легко розібратись не вийшло. У шостому раунді Буатсі відправив суперника у перший нокдаун. Потім ганяв того рингом, а в одинадцятому все закінчив нокаутом після чудового влучання. Впертість Болотнікса допомогла йому протриматись аж так довго, але рівень суперників абсолютно різний.
Те ж саме можна сказати і про бій проти Гвоздика. Принаймні, заочно.
Хто фаворит?
Олександр Гвоздик, навіть після довгої перерви та повернення, в якому він побив до цього невідомого суперника. Причому, з величезним відривом. На українця можна поставити за 1.10, а на його опонента – за 6.60.
Якщо не враховувати бойовий досвід Болотнікса за весь цей час, то Гвоздик, безумовно, фаворит. Він вищий, з довшими руками і набагато кращою боксерською базою. У Олександра сильний удар, він точний, добре рухається, добре захищається. Не ідеально, але більшість компонентів на близькому до чемпіонського рівні через величезний досвід.
Річард же – веселий та сильний. Може потерпіти там, де тяжко, та спробувати перехопити, якщо суперник почне здавати. Але головне – він весь час боксував навіть на чемпіонському рівні, а Гвоздик займався бізнесом, а потім бив ноунейма з мінусовим рекордом.
Тож протистояння не настільки однозначне, як здається. Головні питання до форми та мотивації Гвоздика. Звісно, він не хоче програвати чи пропускати удари. Просто чи готовий він йти далі, якщо від суперника неочікувано прилітатиме і доведеться буквально боротись? З іншого боку – це ще й питання до Болотнікса щодо того, чи зможе він створити такі умови для Олександра.
У будь-якому випадку, такий суперник – це хороше рішення у нинішній ситуації. Може створити проблеми, але не величезні. Якраз, щоб прокинутись і вирішувати, що робити далі. Тому що розмови від Гвоздика про побитих чемпіонів-росіян є достатньо гучними.
Поєдинок Олександр Гвоздик – Річард Болотнікс відбудеться в ніч проти неділі, 7 травня, в Гвадалахарі (Мексика). Бій пройде в андеркарді поєдинку Сауль Альварес – Джон Райдер.