Головна Новини спорту Хабарі на всіх рівнях. Анонімний арбітр розповів, скільки беруть судді

Хабарі на всіх рівнях. Анонімний арбітр розповів, скільки беруть судді

by Max

Український футбольний арбітр, який працює близько 5 років, на умовах анонімності розповів в інтерв’ю виданню SportArena, що хабарі є на всіх рівнях, у тому числі – у дитячо-юнацькому футболі.

Суддя сказав, що в Україні практично немає чесних арбітрів, а інспектори матчів таким кажуть: «твоє чесне суддівство нікому не потрібне».

За словами арбітра, клуби ЛНЗ Черкаси та «Агробізнес» найбільш інтенсивно працювали з арбітрами, причому ЛНЗ платив по 15 тисяч грн за кожну гру в аматорах та 120 тисяч грн за перемогу в аматорському кубку.

Також арбітр повідомив, що клуб «Верес» Рівне забирав у гравців преміальні та віддавав їх на хабарі арбітрам.

Щоб отримати сертифікат, арбітр повинен занести в обласну федерацію футболу суму від тисячі доларів.

Арбітр розповів, що найбільший хабар отримав у розмірі 20 тисяч грн на бригаду від «Таврії» Сімферополь, яка базувалася на Херсонщині. На рівні ДЮФЛ найбільшу суму бригада арбітрам отримала у розмірі 12 тисяч грн.

На аматорському рівні хабара суддям за допомогу в досягненні потрібного результату становлять від 5 до 15 тисяч грн, а приблизна зарплата арбітра в аматорському футболі становить лише близько 6 тисяч грн за місяць (під час сезону), тому судді змушені брати хабарі, перебуваючи у загальній системі.

ВІДЕО (YouTube): інтерв’ю анонімного арбітру про взятки у футбольній системі

Новини по темі