Головна Новини України Ігнат про пілота «Джуса», який загинув в авіакатастрофі

Ігнат про пілота «Джуса», який загинув в авіакатастрофі

by Max

Пілот Андрій Пільщиков із позивним «Джус», який загинув в авіакатастрофі на Житомирщині, «марив літаками в українському небі», розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Джус» розповідав мені геть про все на світі, що стосується авіації та ЗРВ (зенітно-ракетних військ – ред.), писав тисячі повідомлень у месенджери. Дивно, але я вже якось звик до його прискіпливих зауважень. Як тепер без цього?», – написав Ігнат.

За його словами, Андрій Пільщиков – «не просто пілот, це був молодий офіцер із «мега знаннями і мега талантом».

«Це був чудовий комунікатор, він був рушієм реформ в авіації Повітряних сил, учасником багатьох проєктів. Я часто підтримував його шалені ідеї, які давали неймовірний результат! Майор Андрій Пільщиков присвятив своє коротке, але дуже яскраве життя бойовій авіації, він марив F-16 в українському небі! І він зробив величезну роботу щодо цього питання», – зазначив Ігнат.

Речник Повітряних сил ЗСУ каже, що рік тому в США Пільщиков зустрічався з американськими урядовцями, розповідав про нагальні потреби військових, «був постійно на зв’язку з каліфорнійськими пілотами, був головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16».

«За час війни він дав десятки інтерв’ю західним медіа, бо добре знав англійську, а головне – предмет розмови, те, про що можна і треба говорити для України! Ви навіть уявити не можете, як він хотів літати на F-16… І коли американські літаки уже фактично на горизонті, він на них не політає… Але за нього це зроблять його побратими, вони завзято воюватимуть за всіх пілотів, яких забрала ця клята війна!», – наголосив Ігнат.

На Житомирщині зіткнулися два навчально-бойові літаки L-39, повідомив кореспондент Радіо Свобода, який працює на місці події.

За інформацією Радіо Свобода, два літаки впали в городи приватних будинків, приблизна відстань між ними – 300 метрів. Ніхто з місцевих не постраждав, пошкоджених будинків і людей також не було. Останні уламки літаків військові забрали з місця катастрофи приблизно о 15:30.

За даними Державного бюро розслідувань (ДБР), авіакатастрофа сталася 25 серпня. Під час виконання бойового завдання у небі поблизу Житомира зіштовхнулися два літаки L-39. Загинули три українських пілоти.

ДБР вже почало кримінальне провадження. Правоохоронці перевірять, чи були літаки у справному стані та чи було дотриманню правил підготовки до польотів. Профільні фахівці проведуть діагностику «чорних ящиків».

Новини по темі