Зараз як ніколи актуально все, що стосується розсади, адже у більшості садівників-городників настала пора і всі підвіконня заставлені контейнерами з “підростаючим поколінням”, інформує KURAZH.
Сьогодні розповімо про доступне всім органічне добриво, яке чудово підходить для розсади, кімнатних рослин та інших городніх культур. Йтиметься про бананові шкірки.
У складі бананової шкірки містяться такі мікроелементи як :
- калій
- магній
- фосфор
- азот
- натрій
- кальцій
По суті, ці шкурки — це натуральне органічне калійне добриво дуже м’якої та ефективної дії, що не спричиняє опіків коріння і стебла рослин.
У шкірці недостиглих бананів присутні гормони росту, тому вона стимулює якнайшвидше проростання насіння (як, наприклад, сік алое), краще вкорінення розсади і саджанців і подальший активний ріст молодих рослин.
Перший спосіб приготування добрива для розсади
Бананові шкірки від 3-4 бананів нарізають і заливають окропом, дають настоятися в ньому на 1-1,5 год.
Потім рідину зливають, а масу, що залишилася, перекладають у 3-літрову банку, заливають теплою водою і залишають на 4-5 днів у темному місці.
Рідину проціджують і розбавляють водою 1:2 для кореневих підживлень і 1:10 для позакореневих. Нерозбавлений настій можна зберігати в холодильнику до 1 місяця, в щільно закритому посуді і використовувати в міру потреби.
Другий спосіб приготування добрива
Можна використовувати свіжі дрібно порізані шкірки від банана.
Їх просто вносять під нижній шар ґрунту, а зверху засипають ґрунтом для розсади. А в нього вже сіють насіння або пікірують розсаду. Спосіб дуже ефективний, оскільки кірки містять природний стимулятор росту, то рослини швидко набирають силу, міцніє їхній імунітет. Також можна вносити такі свіжі кірки в посадкові ями, під час висаджування рослин у теплицю або відкритий ґрунт.
Третій спосіб приготування добрива з бананової шкірки
Шкірку нарізають на невеликі шматочки, висушують на відкритому повітрі (в літній період) або на батареї (в зимовий). Після висушування шкірку подрібнюють до стану порошку в ступці або кавомолці. Готовим порошком посипають ґрунт біля рослин. Для розсади використовують по 1 ч. л. під кожне стебло.