Головна Lifestyle Кліщ: як зрозуміти, що він на тварині

Кліщ: як зрозуміти, що він на тварині

by Max

Кліщ у собаки на тілі дасть себе виявити за зовнішніми ознаками, у тому числі, по поведінці вихованця. Пес стає менш рухливий, не хоче гуляти і гірше реагує на звичні збудники. Також у тварини може погіршитися апетит, піднятися температура, з’явиться свербіж, потемніти сеча і збліднути слизові.

Визначити, чи є кліщ у кота, можна за тими ж ознаками, що й у собак. Це та ж млявість, підвищення температури і небажання їсти. Але також кішка стане більш дратівливою, схудне, у неї може бути блювота та інші розлади шлунка, а в сечі з’явитися кров, передає KURAZH.

Також у тварин може спостерігатися випадання шерсті та почервоніння шкіри, імовірна поява гнійників.

Поведінка вихованця залежить від того, яке саме членистоноге вкусило. Наприклад, вушний кліщ у котів проявляється частими чухання вуха та його притисканням до тіла. Кішка також трусить головою, а в самому вусі можна побачити кров і темний наліт.

Після прогулянок рекомендуємо періодично оглядати ваших пухнастиків на предмет того, чи не принесли вони з прогулянки непрошених гостей.

У разі, якщо завівся вушний кліщ у собак або кішок, без допомоги ветеринара його не витягнути, так що, уперед до лікаря. Після обстеження він введе препарат, який знищить паразитів. Вам же після цього доведеться очищати вушну раковину, ветеринар розповість, як і що робити.

У випадку зі звичайним кліщем, якщо в тварини є ознаки інтоксикації, а вони проявляються зазвичай протягом доби, зверніться до ветеринара. Якщо таких немає, тоді приступайте:

  • Одягніть рукавички, щоб шкіра не взаємодіяла з переносником інфекцій, візьміть пінцет або щипці.
  • На ранку капніть олією (можна спиртом) і дочекайтеся, поки паразит захоче вийти.
  • Витягніть його проти годинникової стрілки і обробіть ранку йодом або маззю з антибіотиком (тільки не пальцем).

Рукавички потім утилізуйте, не торкаючись до шкіри, вимийте руки. Якщо кліщ живий, відправте його в ємність зі спиртом, щоб убити. І спостерігайте кілька днів за станом вихованця. Якщо ви хочете переконатися, що кліщ не був переносником хвороб, віднесіть його в лабораторію на перевірку.

Новини по темі