Головна Новини України Кремль для Заходу посилює риторику поділу України

Кремль для Заходу посилює риторику поділу України

by Max
Кремль для Заходу посилює риторику поділу України

Кремль посилює риторику поділу України для нормалізації його у західних дискусіях про Україну, йдеться у звіті американського Інститут вивчення війни (ISW).

«Кремль посилює риторику, яка підштовхує до гіпотетичного поділу України, хапаючись за нешкідливі і не пов’язані з цим теми, ймовірно, у спробі нормалізувати наратив про поділ у західних дискусіях про Україну. Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив 5 лютого, що нібито європейські плани будівництва залізничної лінії з Іспанії до Львова є свідченням визнання Заходом того, що Львів стане « »новою столицею України в межах [Львівської області]», ймовірно, після закінчення війни Росії», – йдеться у звіті.

Аналітики зазначають, що цей план не має нічого спільного з українськими кордонами або закінченням війни, а є незалежним європейським інфраструктурним проєктом.

Примітно, що Медведєв опублікував цю заяву на своєму англомовному акаунті у соцмережі X, а не на російськомовному Telegram, що свідчить про те, що його заява була розрахована на міжнародну аудиторію, а не на внутрішню російську аудиторію, зауважують в ISW.

Інститут вивчення війни додає, що президент Росії Володимир Путін та інші російські високопосадовці нещодавно відновили наратив, в якому вторгнення в Україну розглядається як історично виправдане імперське завоювання, і в грудні 2023 року запропонували переважно російськомовній аудиторії, що Росія та європейські держави можуть розділити Україну і залишити її як «суверенну» державу в межах Львівської області.

Нещодавно аналітики ISW припускали, що Росія, ймовірно, розпалює і використовує неоімперіалістичні й націоналістичні настрої в Європі, щоб «вбити клин» між Україною і її західними сусідами.

Новини по темі