Головна Lifestyle Літаючий кліщ: що робити, якщо вас укусила ця небезпечна комаха

Літаючий кліщ: що робити, якщо вас укусила ця небезпечна комаха

by Max

Лосиний, або літаючий кліщ, має свої особливості, які відрізняють його від звичайного кліща. Зовнішній вигляд літаючого кліща відрізняється: він має сплюснуте тіло довжиною 4-6 міліметрів та лапки з гачками на кінцях. Ці характеристики дозволяють йому швидко чіплятися за тіло, передає KURAZH.

Однією з особливостей будови літаючого кліща є його хітинова оболонка, яка не тільки надає йому коричневого кольору, що допомагає приховуватися в шерсті тварин або на корі дерев, але й захищає його від розчавлення.

Літаючі кліщі можуть бути схожі на звичайних кліщів, але вони небезпечніші. Хоча вони рідко кусають людей, вони є переносниками бактерій, таких як Anaplasma, що викликає інфекційне захворювання анаплазмоз, а також бактерії Borrelia, яка може бути збудником хвороби Лайма.

Літаючі кліщі активні з початку червня і можуть чатувати в лісах та заростях трави. Тому, відвідуючи ліси, важливо закривати руки, ноги, шию та плечі та використовувати репеленти для захисту від комах.

Якщо вас все ж укусив літаючий кліщ, важливо знезаразити місце укусу і уникати розчісування рани. Адже першим симптомом укусу є свербіж і біль. Оскільки цих комах важко відірвати від шкіри, слід від укусу може зберігатися протягом трьох тижнів.

Однак потрібно зауважити, що лосині кліщі рідко кусають людей. Може бути навіть так, що він сяде на людину, але зістрибне, так і не вкусивши.

Головною здобиччю літаючих кліщів є дикі та домашні тварини.

Новини по темі