Головна Lifestyle Мудра притча про те, як важливо знати себе ціну

Мудра притча про те, як важливо знати себе ціну

by Max
Мудра притча про те, як важливо знати себе ціну

Якось до Майстра прийшов молодий чоловік і сказав:

– Я прийшов до тебе, бо почуваюся таким жалюгідним і нікчемним, що мені не хочеться жити. Всі навколо твердять, що я невдаха, розтяпа та ідіот. Прошу тебе, Майстер, допоможи мені, інформує KURAZH.

Майстер, глянувши на юнака, квапливо відповів:

– Вибач, але я зараз дуже зайнятий і не можу тобі допомогти. Мені треба терміново залагодити одну дуже важливу справу, — і, трохи подумавши, додав: — Але якщо ти погодишся допомогти мені у моїй справі, то я із задоволенням допоможу тобі у твоїй.

– Із задоволенням, Майстер, — пробуркотав той, з гіркотою відзначивши, що його вкотре відсувають на другий план.

– Добре, — сказав Майстер і зняв зі свого лівого мізинця невелику каблучку з гарним каменем. — Візьми коня та скачи на ринкову площу! Мені потрібно терміново продати цю обручку, щоб віддати борг. Постарайся взяти за неї побільше і в жодному разі не погоджуйся на ціну нижче за золоту монету! Скачи ж і повертайся якнайшвидше!

Юнак узяв обручку і поскакав. Приїхавши на ринкову площу, він став пропонувати обручку продавцям, і ті спочатку з цікавістю розглядали його товар. Але варто їм почути про золоту монету, як вони тут же втрачали до кільця всякий інтерес. Одні відверто сміялися йому в обличчя, інші просто відверталися, і лише один літній торговець люб’язно пояснив йому, що золота монета — це надто висока ціна за таке кільце і що за нього можуть дати хіба що мідну монету, ну в крайньому разі срібну.

Почувши слова старого, молодик дуже засмутився, адже він пам’ятав наказ Майстра в жодному разі не опускати ціну нижче за золоту монету. Обійшовши весь ринок і запропонувавши кільце доброї сотні людей, юнак знову осідлав коня і повернувся назад.

Сильно пригнічений невдачею, він увійшов до Майстра.

– Майстер, я не зміг виконати твого доручення, — сумно сказав він. — У кращому разі я міг би виручити за кільце пару срібних монет, але ж ти не велів погоджуватися менше, ніж на золоту! А стільки це кільце не варте.

– Ти щойно промовив дуже важливі слова, синку! — озвався Майстер. — Перш ніж намагатися продати обручку, непогано було б встановити її справжню цінність! Ну, а хто може зробити це краще, ніж ювелір? Скачи до ювеліра і спитай у нього, скільки він запропонує нам за кільце. Щоб він тобі не відповів, не продавай обручку, а повертайся до мене.

Юнак знову сів на коня і подався до ювеліра. Ювелір довго розглядав кільце через лупу, потім зважив його на маленьких терезах і, нарешті, звернувся до юнака:

– Передай Майстру, що зараз я не можу дати йому понад п’ятдесят вісім золотих монет. Але якщо він дасть мені час, я куплю обручку за сімдесят, враховуючи терміновість угоди.

– Сімдесят монет? — юнак радісно засміявся, подякував ювеліру і помчав назад.

– Сідай сюди, — сказав Майстер, вислухавши жваву розповідь молодого чоловіка. І знай, синку, що ти і є це саме кільце. Дорогоцінне і неповторне! І оцінити тебе може лише істинний експерт.

То навіщо ж ти ходиш базаром, очікуючи, що це зробить перший зустрічний?

Новини по темі