Головна Новини спорту «Ми не є незалежними гравцями, не можемо щось змінити»

«Ми не є незалежними гравцями, не можемо щось змінити»

by Max

Українська тенісистка Марта Костюк виступила на прес-конференції, яку організували спортсмени, які виступають проти повернення росії та білорусі до міжнародного спорту:

«Ми не робили це публічно, але останній рік ми боролися за те, щоб виключити росіян і білорусів із нашого спорту. На жаль, ми не є незалежними гравцями. Ми по суті працюємо на організації WTA і АТР, і ми не маємо великих повноважень щось змінити. Кілька тижнів тому стало більше відомо про наші дії, ми побачили більше підтримки онлайн, побачили, що ситуація місцями трохи поліпшується.

Томас Бах згадав про мій матч як приклад того, що росіяни й українці можуть виступати разом (фінал проти Грачової на турнірі в Остіні). У нашому виді спорту є система рейтингу. Якщо я не братиму участі в турнірах, де грають росіяни і білоруси, я втрачу свій рейтинг, і практично моя кар’єра буде завершена. Ми спілкувалися з нашими керівними організаціями з цього приводу, що ми не будемо виступати на турнірах, де грають росіяни і білоруси, тому що така загальна рекомендація, яку колективно погодили українські спортивні федерації. На це їхня відповідь була така, що вони «заморозять» наш рейтинг, а як війна буде завершена, тоді ми зможемо повернутися назад на змагання. Дивно було почути такі речі. Весь рік ми відчуваємо цю надзвичайну дискримінацію з боку різних органів, ATP, WTA, ITF тощо.

Насамперед я думаю, що всі базові правила fair play відхилені, їх просто не дотримуються. Це те, що ми бачимо в спорті, конкретно в нашому виді. Великої підтримки ми не отримали, але ми намагаємося і далі боротися». Ми продовжуємо грати, щоб зберегти наші кар’єри на плаву і щоб далі боротися».

Також на цій прес-конференції свій коментар залишила і Леся Цуренко.

Новини по темі