Цей день в давнину іменували не інакше як Наливою — адже до цього часу на полях якраз вже виростали озимі культури. Також в цей день говорили: “Озимі в наливах дійшли”. У цей день часто йшли сильні дощі, котрі були тільки на благо для майбутнього врожаю, передає KURAZH.
Приказки на цей день:
- «Озимини в наливанні, гречка всходить»
- «На Андрія озимини в наливах дійшли, а батюшка-овес до половини доріс»
- «Овес кучерявий в жупані, а на гречці і сорочки немає»
- «Зерно в колоску — не валяйся в холодку» (уважніше стежте за посівами).
У народі говорили, що в день Андрія-наливи місяць як би «грає». У цю ніч може здатися ніби він перебігає з місця на місце і навіть змінює свій колір. Якщо це побачити, значить буде хороший врожай в цьому році.
На яблунях і інших плодових деревах прийнято в цей день ставити ловчі пояси проти шкідників. Ловчі пояси — це широкі стрічки, зроблені з тканини, мішковини, картону або навіть гуми, які кріплять до стовбура дерева і фіксують джгутами. Одні пояса збирають шкідників, інші перешкоджають руху комах від землі до крони дерев.
Народні прикмети 17 липня:
- Велика кількість ос — до холодної зими.
- Жовте листя на деревах — до ранньої осені.
- За повір’ями і прикметами вважається, погода в цей день розповість яка вона буде 11 серпня, в народі по цій прикметі є навіть така приказка: «Який Андрій Налива — такий і Калинник».
Заборони 17 липня:
- Не потрібно починати нових справ.
- Брати борги або ж їх віддавати також не слід.
- Вирушати в дорогу, торгувати і планувати відпочинок, якщо ж уникнути цього не можна, то слід зайнятися цими справами точно не в першій половині дня.
Іменинники 17 липня: Юхим, Федір, Андрій, Федот, Марфа, Федотья. Народжені в цей день будуть дуже щасливі. Амулет — цитрин.