Різноманітні народні методи стають невід’ємною частиною виведення слимаків. KURAZH пропонує кілька ефективних способів, які допоможуть вам позбутися равликів і слимаків.
Опудрювання посадок
Існує кілька різних сумішей для опудрювання, які дають гарні результати. Одним з них є гашене вапно або суперфосфат, які беруть у пропорції 30 г на квадратний метр. Також можна використовувати суміш вапна з тютюновим пилом або тютюном і деревною золою, де речовини змішуються в однакових пропорціях, беручи 40 г суміші на 1 квадратний метр. Обробку рослин слід проводити у вечірній або нічний час.
Пекучий перець
Сушений гострий перець розтирається в порошок. Для приготування розчину береться 500 г сухої сировини та 10 л холодної води. Змішують і залишають на дві доби для настоювання, після чого розчин кип’ятять і залишають без змін два дні. Отриманим відваром обприскують посадки. Для приготування розчину для обробки, на відро з водою додають 0,5 склянки мила і 0,5 л відвару. Відвар можна приготувати наперед і зберігати, а також рекомендується додати сушений перець у мульчу.
Калійна сіль
Калійна сіль є отрутою для равликів і допомагає швидко знищити їх. Для приготування розчину, розчиняють 1 кілограм порошку калійної солі в 10 літрах води. Отриманим розчином обробляють посадки два-три рази на день. Слизова оболонка равликів покрита слизом, який їх захищає, але під дією калійної солі вони втрачають його разом зі змішаним отрутою розчином. Тому для ефективної боротьби необхідно повторювати обробки декілька разів.
Настоянка гірчиці
Дві столові ложки гірчичного порошку розчиняють у склянці води і залишають на годину для настоювання. Потім розчин розведений наполовину з відром води і добре змішується. Отриманий розчин можна використовувати для обробки грунту і культурних рослин. Також схожу дію має аптечна діамантова зелень, з якої можна приготувати водний розчин у пропорції одного флакона на відро води.
Сажа і березовий дьоготь
Сажею можна посипати посадки, міжряддя та доріжки, а березовий дьогіть має виражений запах і використовується для відлякування. Ганчір’я, смужки тканини, просочені дьоготем, розміщують під кущиками або пов’язують ними стебла рослин.
Для відлякування молюсків також можна використовувати водний розчин нашатирного спирту, настій часнику та кухонну сіль.