Головна Новини спорту «Не хочу, щоб ФІФА ставилася до нас як до РФ»

«Не хочу, щоб ФІФА ставилася до нас як до РФ»

by Max

Генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін розкритикував ФІФА за правило, яке дозволяє легіонерам вільно припиняти контракти з українськими клубами:

«Ми всі беремо участь в одному змаганні, але ФІФА дозволяє піти половині нашого складу. Як ми можемо конкурувати з іншими? Я міг би зрозуміти це, якби ми не грали в ЛЧ та УПЛ. Якби футбол в Україні зупинився і ми продовжили б після завершення війни, то я б погодився, але в нас просто забрали всіх наших гравців, а ми продовжуємо грати.

Я все ще повинен заплатити всім своїм кредиторам. У нас був один випадок, коли клуб звернувся до ФІФА. ФІФА призначила посередника, і цей посередник намагався змусити мене заплатити цьому клубу. Я сказав: «Як я можу заплатити, якщо ФІФА дозволила піти моєму гравцю? Я навіть не можу його продати».

В українському футболі у нас зараз нульовий дохід. У нас немає продажу квитків, тому що стадіони порожні. Немає спонсорства, тому що всі зникли, і ми маємо нульовий дохід від телевізійних прав. Як ми можемо платити? Де брати гроші? Кажуть, якщо ми не заплатимо, то УЄФА може забрати нашу футбольну ліцензію для участі у єврокубках. Як це можливо?

Але ФІФА майже неможливо перемогти у суді, система налаштована на це.

Ми намагаємося підштовхнути ФІФА до створення фонду солідарності для українських клубів. Ми не просто боремося за «Шахтар», ми боремося за всіх. Я не хочу, щоб ФІФА ставилася до нас так само, як до РФ та російських гравців, тому що на цю мить вони саме цим і займаються».

Новини по темі