Головна Новини України нинішній наступ військ РФ може бути пов’язним з дискусіями на Заході щодо підтримки України

нинішній наступ військ РФ може бути пов’язним з дискусіями на Заході щодо підтримки України

by Max

Російські війська можуть проводити наступ у несприятливий час задля того, щоб це відбувалося на тлі тривалих дискусій на Заході про подальшу підтримку України, зазначається у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Можливо, російські війська проводять дорогі наступальні операції в несприятливий для наземних маневрів час, щоб приурочити потенційну зміну ініціативи на полі бою до постійних розмов на Заході про продовження підтримки України», – йдеться у звіті.

У ISW нагадують, що російські війська розпочали масштабну наступальну операцію з метою захоплення Авдіївки 10 жовтня і згодом активізували локальні наступальні операції в інших місцях на сході України, в той час як українські війська почали згортати контрнаступальні операції.

Аналітики припускають, що рішення російського військового командування розпочати наступальні дії восени 2023 року, можливо, було опортуністичною реакцією на відчутне послаблення підтримки України з боку Заходу.

«Активізація дискусій на Заході щодо продовження військової допомоги Україні після відносно успішних російських оборонних операцій у Запорізькій області була передбачуваною і, можливо, була врахована в розрахунках російського командування. Кремль давно організовує інформаційні операції, спрямовані на стримування західної допомоги Україні у сфері безпеки, і російське командування, можливо, вирішило, що ці інформаційні операції приносять дедалі більший ефект», – додають в ISW.

Новини по темі