Головна Новини України Офісу генпрокурора відомо про 54 українських військовополонених, страчених російськими військовими

Офісу генпрокурора відомо про 54 українських військовополонених, страчених російськими військовими

by Max

Офіс генерального прокурора України має 27 кримінальних проваджень за фактами страти українських військовополонених. Йдеться про вбивство 54 військових ЗСУ, повідомляє відомство 9 квітня, посилаючись на слова керівника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрія Бєлоусова в ефірі телемарафону.

«Випадки страт українських військовополонених фіксуються з березня 2022 року. Розслідування ускладнює той факт, що у прокурорів та слідчих зазвичай немає доступу до місця злочину або можливості оглянути тіло», – вказано у повідомленні.

Також Бєлоусов прокоментував відео, опубліковане в соцмережах 7 квітня, на якому військові РФ розстрілюють українських військовополонених біля Кринок на Херсонщині.

«По цьому факту і попередніх ми відпрацьовуємо також командування, яке несе відповідальність за такі дії. Йдеться не лише про командирів підрозділів, а й про найвище військово-політичне керівництво. Тому що це – не поодинокий випадок, а свідчення політики РФ», – розповів він.

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся з офіційними листами до Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо відео, на якому зафіксований черговий випадок страти силами РФ українських військовополонених.

7 квітня в Офісі генерального прокурора повідомили, що російські загарбники розстріляли беззбройних українських військовополонених у Кринках Херсонської області.

В звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюдненому 26 березня вказано, що Росія продовжує катувати та страчувати українських військовополонених.

Наприкінці лютого керівник департаменту Офісу генпрокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Юрій Бєлоусов повідомив, що правоохоронці розслідують 19 кримінальних проваджень про вбивства українських військовополонених. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення 45 українських військових були вбиті у полоні.

Новини по темі