Головна Новини України полковника Волкова засудили до 6 років колонії через вибухи на Керченському мосту

полковника Волкова засудили до 6 років колонії через вибухи на Керченському мосту

by Max

Полковника Росгвардії Сергія Волкова засудили на шість років колонії у справі про поганий захист Керченського мосту від безпілотників, повідомляють російські ЗМІ. Суд визнав цього чоловіка винним у перевищенні посадових повноважень, вказує «Медіазона».

Полковника затримали наприкінці березня 2023 року. За версією слідства, обвинувачений використав радіолокатори, які не дозволяли успішно вирішувати завдання боротьби з дронами та захищати міст.

Офіційна агенція «РИА Новости» з посиланням на слідчих уточнює, що проблема комплексів полягала в якомусь «додатковому агрегаті», якого бракувало. Контракт був укладений ще в жовтні 2020-го, але через місяць після введення комплексів в експлуатацію Росгвардія від їхнього використання відмовилася.

За словами адвоката, Росгвардія закупила радіолокатори у підприємства, яке є монополістом у цій сфері. Захисник назвав Волкова господарником і наголосив, що у нього немає радіотехнічної освіти.

Волков провину не визнав.

Перший вибух на мосту через Керченську протоку стався 8 жовтня 2022 року. Тоді внаслідок вибуху вантажівки з причепом обрушилися три прольоти автомобільного мосту, а також була сильно пошкоджена залізнична колія.

17 липня 2023 року на мосту стався другий вибух. Один проліт був зруйнований, ще один пошкоджений. Загинула сімейна пара, яка їхала відпочивати до окупованого Криму.

Українська влада неодноразово заявляла, що вважає міст легітимною військовою ціллю, оскільки він використовується, зокрема, і для постачання російського угруповання, яке окупує українську територію. Невдовзі після атак Київ свою причетність до організації вибухів відкидав, але згодом Служба безпеки України повідомила, що причетна до організації атак.

Новини по темі