Головна Новини України Посол США вперше відвідала журналіста WSJ Гершковича в СІЗО

Посол США вперше відвідала журналіста WSJ Гершковича в СІЗО

by Max

Посол США в Росії Лінн Трейсі відвідала заарештованого американського журналіста Евана Гершковича у СІЗО «Лефортове» у Москві.

Дипломати більше двох тижнів не могли отримати доступ до Гершковича. Трейсі повідомила, що журналіст почувається нормально, і знову закликала негайно звільнити його.

Кореспондента американського видання The Wall Street Journal Евана Гершковича затримали 29 березня в Єкатеринбурзі. Суд звинуватив у шпигунстві і арештував на два місяці. Російське слідство стверджує, що Гершкович збирав на замовлення США секретні відомості про одне із підприємств військово-промислового комплексу. Подробиці звинувачення не наводяться. Кремль заявив, що щодо Гершковича є докази, але не уточнив, які саме.

Гершкович не визнав провини. Редакція The Wall Street Journal категорично відкинула звинувачення у шпигунстві та заявила, що Гершкович виконував свою роботу. Зокрема, він опитував жителів Єкатеринбурга про їхню реакцію на втрати, які зазнає в Україні ПВК «Вагнер».

Держдепартамент США визнавжурналіста Евана Гершковича «неправомірно затриманим» Росією. Цей статус еквівалентний статусу заручника і дозволяє Вашингтону використовувати додаткові механізми, щоб домагатися його звільнення, зокрема, вести переговори щодо обміну американського громадянина.

Новини по темі