Головна Новини України Президент Болгарії заблокував надання Україні 100 бронетранспортерів

Президент Болгарії заблокував надання Україні 100 бронетранспортерів

by Max
Президент Болгарії заблокував надання Україні 100 бронетранспортерів

Президент Болгарії Румен Радев ветував схвалене раніше постачання бронетехніки в Україну, повідомляє болгарська служба Радіо Свобода/Вільна Європа із посиланням на пресслужбу президента.

22 листопада парламент країни ратифікував угоду про безоплатне надання Україні 100 болгарських бронетранспортерів. Документ був підписаний МВС Болгарії та Міністерством оборони України в серпні. За ратифікацію проголосувала більшість парламентських фракцій, проти були лише соціалісти та проросійська партія «Відродження».

Бронетранспортерам, які планувалося передати, близько 40 років, їх використовували болгарські сили правопорядку наприкінці 1980-х років під час кампанії з насильницького переселення турецького населення країни. У МВС називають їх застарілими.

Радев обґрунтував своє вето тим, що бронетехніка могла б знайти застосування в Болгарії, наприклад, під час охорони кордону або боротьби зі стихійними лихами. «Я керуюся переконанням, що безпека, здоровʼя та життя болгарських громадян мають бути пріоритетом», – стверджує президент. Парламент може подолати його вето та наполягти на виконанні угоди.

Постачання озброєнь Україні від початку російського вторгнення викликають бурхливі дискусії в Болгарії. У грудні 2022 року парламент погодився з наданням Україні військово-технічної допомоги. Зазвичай ідеться про озброєння, якого, як стверджується, болгарська армія і силові структури більше не потребують. Президент Радев був проти надання військової допомоги Україні одразу після повномасштабного вторгнення РФ.

Новини по темі