Головна Новини України «Пригожина я знав дуже давно» – Путін уперше відреагував на загибель засновника «ПВК Вагнера»

«Пригожина я знав дуже давно» – Путін уперше відреагував на загибель засновника «ПВК Вагнера»

by Max

Президент Росії Володимир Путін майже через добу після катастрофи літака Євгена Пригожина у Тверській області відреагував на ймовірну загибель засновника угруповання «ПВК Вагнера».

«Пригожина я знав дуже давно, з початку 90-х років. Це була людина складної долі, і помилки в нього були серйозні в житті, і досягав він результатів потрібних – і для себе, і, тоді, коли я його просив про це, для спільної справи, як от у ці останні місяці», – сказав російський лідер.

За словами Путіна, «співробітники компанії «Вагнер»… зробили суттєвий внесок у нашу спільну справу боротьби з неонацистським режимом в Україні». «Ми про це памʼятаємо, знаємо та не забудемо», – твердить президент Росії.

Ввечері 23 серпня стало відомо, що у Бологовському районі Тверської області РФ розбився літак бізнес-класу у власності Євгена Пригожина. Повідомлялося, що голова ПВК «Вагнер» був у списку пасажирів. Повідомлялося, що літак летів із Москви і впав у населеній місцевості на шляху до Санкт-Петербурга.

Згодом смерть сімох пасажирів і трьох членів екіпажу літака офіційно підтвердили.

Російські ЗМІ повідомили, що розглядаються різні версії аварії літака, включно з помилкою пілотування, технічними неполадками та зовнішнім впливом. Пов’язаний із ПВК «Вагнер» канал Grey Zone писав, що літак нібито «збили засобами ППО».

Президент США Джо Байден, коментуючи катастрофу літака Пригожина, сказав, що «у Росії мало що відбувається, за чим не стояв би Путін».

Військова компанія «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російська влада оголосила, що ПВК «Вагнер» поїде до Білорусі. За чисельними повідомленнями ЗМІ, для «вагнерівців» там розгорнули наметовий табір. Білоруська влада заявляла, що вони займатимуться навчанням військових Білорусі.

Новини по темі