Головна Lifestyle Рефлекс чи захворювання: в яких випадках позіхання може бути небезпечним

Рефлекс чи захворювання: в яких випадках позіхання може бути небезпечним

by Max

Немає нічого дивного в позіханні, інформує KURAZH.

Людина може позіхати як зранку, так і після напруженого дня, адже за допомогою позіхання вона збагачує клітини свого організму киснем і допомагає мозку захиститися від перегріву.

Але насправді позіхання не завжди корисне, іноді воно може нашкодити здоров’ю людини. Коли ж воно стає попереджувальною ознакою для індивіда?

Нездоровий сон

Якщо людина страждає на безсоння або ж просто мало спить, вона може скаржитися на постійне позіхання, яке допомагає організму не перенапружуватися.

Однак, якщо після нетривалого сну людина позіхає і не може зупинитися, їй слід звернути увагу на цю ознаку і якомога швидше звернутися по допомогу до фахівця.

Захворювання серця і судин

Іноді за появу в людини позіхання відповідає блукаючий нерв.

Звісно, йдеться про запущені випадки, коли людина не звертається до лікарів і не лікує свої недуги. Тоді позіхання може свідчити про можливий серцевий напад.

Мігрень

Якщо людина страждає від мігрені, вона може помічати, що перед черговим нападом їй хочеться все частіше позіхати.

Усе це пов’язано з судинами, а точніше, з їхнім розтягуванням і затисками. У головний мозок потрапляє недостатня кількість крові, людина може страждати від анемії, і тому вона намагається за допомогою позіхання доставити більше кисню у свій головний мозок.

Пухлина головного мозку

Якщо людина висипається і не помічає жодних зовнішніх чинників, які вплинули на її здоров’я, але водночас вона не може ніяк впоратися із позіханням, їй слід відвідати онколога, адже така звичка свідчить про наявність в індивіда епілепсії, інсульту або онкологічного захворювання. Іноді позіхання також вказує на розсіяний склероз, що розвивається.

Звичайно, всі перераховані стани мають й інші симптоми, а не тільки позіхання. Не варто надто сильно переживати за своє здоров’я і надумувати собі всяке. Але все ж слід частіше звертати увагу на свій внутрішній стан і не ігнорувати поради лікарів.

Новини по темі