Головна Новини України Росія перекинула на аеродром Бердянська 20 гелікоптерів з початком наступу ЗСУ на Запорізькому напрямку – «Схеми»

Росія перекинула на аеродром Бердянська 20 гелікоптерів з початком наступу ЗСУ на Запорізькому напрямку – «Схеми»

by Max

Російська армія з початком наступальної операції Збройних сил України на Запорізькому напрямку перекинула 20 військових гелікоптерів на аеродром у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області. Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs за 13 червня, які є в розпорядженні проєкту Радіо Свобода «Схеми».

Загалом на окупованому аеродромі Бердянська станом на 13 червня перебувають щонайменше 27 гелікоптерів армії РФ. Двадцять з них з’явились на летовищі нещодавно – це підтверджують супутникові знімки за 31 травня.

За допомогою двох авіаційних експертів, «Схемам» вдалось ідентифікували моделі гелікоптерів. А саме:

  • 5 вертольотів Ка-52;
  • 9 вертольотів Мі-8 або Мі-24;
  • 13 вертольотів Ка-29.

«Більшість гелікоптерів – це для підтримки сухопутних сил РФ та підсилення захисту від контрнаступу ЗСУ. Мі-8 можуть використовувати для евакуації, але скоріш їх також використовують для оперативного перекидання військових або оснащення ближче до полю бою», – розказав у коментарі журналістам «Схем» авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

«Судячи з супутникових знімків, аеродром Бердянська нині використовується, як оперативний аеродром для розгортання частин армійської авіації РФ, які базуються в окупованому Криму. Це вкрай необхідно для них, оскільки в умовах віддаленого базування ефективна підтримка сухопутних військ – «робота по заявкам» – неможлива», – повідомив військовий експерт Михайло Жирохов.

За словами Жирохова, російські гелікоптери, які базуються на летовищі у Бердянську, також можуть використовувати для екстреної евакуації поранених та перекидання військ і спорядження.

13 червня представник Генерального штабу Збройних сил України Андрій Ковальов повідомив, що українські військові досягають успіху в наступальній операції на Бердянському напрямку.

За його словами, у ході ведення наступальної операції війська ударного угруповання Сил оборони України протягом минулої доби на Бердянському напрямку просунулися від 500 метрів до одного кілометра, а площа території взятої під контроль склала до трьох квадратних кілометрів.

Вночі 25 травня були повідомлення, що в окупованому Бердянську Запорізької області пролунали шість вибухів. За попередньою інформацією, були уражені склади із бойовими комплектами та склади паливо-мастильних матеріалів. Редакція Радіо Свобода не може незалежно підтвердити чи спростувати інформацію, яка надходить з окупованих територій.

Новини по темі