Головна Lifestyle Що відчувають коти та кішки, яких віддали друзям, родичам чи чужим людям

Що відчувають коти та кішки, яких віддали друзям, родичам чи чужим людям

by Max
Що відчувають коти та кішки, яких віддали друзям, родичам чи чужим людям

У житті власників котів трапляються різні обставини. Іноді обставини змушують їх віддавати улюбленців рідним, знайомим або навіть незнайомим людям. Розлука може бути тимчасовою або постійною. Проте в будь-якій ситуації коти відчувають себе не дуже добре, інформує KURAZH.

Чи люблять кішки

Деякі щиро вважають, що коти та кішки не цінують своїх господарів, а прив’язуються лише до житла, адже вони територіальні тварини.

Але чи спостерігали ці господарі, як, коли хтось із членів сім’ї затримується на роботі до пізна, кішка неодноразово біжить до дверей у очікуванні? Чи бачили, як кішка починає муркотіти з тривогою, коли її люблена людина залишає дім?

Такі моменти свідчать про глибоку занепокоєність тварини. Насправді кішки прив’язуються як до будинку, так і до домочадців. Переїзд або розлучення з сім’єю серйозно впливають на їхній емоційний та фізичний стан.

Коли кота тимчасово віддають (наприклад, на час відпустки), то тварина переживає розлуку в залежності від свого характеру.

До нового дому та нових власників кішки адаптуються по-різному. Деякі відмовляються від їжі та погано сплять, пристосовуючись до змін лише через кілька місяців. Інші потребують лише кілька днів, щоб звикнути та почати радіти спілкуванню з новими друзями.

Де докази

Історія знає багато прикладів, коли загублені або залишені вихованці долали величезну відстань і поверталися до своїх родин. Чого варта лише легенда про кота, на ім’я Семен, який був нащадком давньої сіамської породи.

Родина поверталася додому, коли Семен вискочив з машини і зник безвісти. Пошуки кота не увінчалися успіхом, і, глибоко засмучені, господарі продовжили свій шлях.

Велике здивування господарів було, коли через 6,5 року на порозі їхнього дому пролунав знайомий м’яв. Семен повернувся! Вихованець подолав близько 2000 км, пройшовши через безліч випробувань. Зношений подорожами кіт делікатно зайшов на кухню, поїв з миски нового кота і ліг спати на улюблене місце біля телевізора.

Почуття хвостатих

Існує думка, що чим довше вихованець перебував з однією і тією ж людиною, тим важче йому буде звикнути до всього нового. Деякі фелінологи стверджують, що коти та кішки пам’ятають попередніх власників лише два з невеликим місяці. Однак ця гіпотеза знаходить підтвердження лише щодо надто незалежних котів.

Для спростування цієї теорії достатньо подивитися в очі залишеним кішкам. Здається, тварини з притулку все розуміють. Багато з них із радістю йдуть у нові домівки, сподіваючись здобути любов, захист і безпеку. Твердження, що коти мають пам’ять, подібну до рибок, очевидно, було вигадано недбайливими власниками.

На замітку, так звана «золота рибка» (а точніше китайський карась “Carassius auratus”) насправді пам’ятає події останніх 5-6 місяців, а не 15 секунд.

Зміна локації

Господарям треба бути обережними. Якщо на новому місці до вихованця погано будуть ставитися або йому просто не сподобається, кіт намагатиметься знайти дорогу додому. Залишаючи кота на перетримку, забезпечуйте всі заходи для його безпеки.

Котів, які нещодавно змінили місце проживання, не рекомендується вигулювати, а тим паче відпускати самостійно гуляти. Якщо хитрий і досвідчений кіт щось задумає, він обов’язково знайде спосіб вирішити завдання.

Тут не допоможе навіть найміцніша шлейка.

Любов і довіру тварини завойовуються терпінням і ласкою. Варто бути максимально передбачуваним у перші тижні перебування кота в новому домі. Тільки так можна допомогти “новачкові” адаптуватися. А взагалі — з коханими не варто розлучатися.

Новини по темі