Головна Lifestyle Стереопити та фрази, які травмують дівчинку: що відомо

Стереопити та фрази, які травмують дівчинку: що відомо

by Max

Іноді мами й тата необережними словами самі вибивають ґрунт з-під ніг улюбленого чада. Існують фрази та настанови, які не можна адресувати доньці, щоб не позбавити її віри в себе і не травмувати психіку дитини або підлітка, передає KURAZH.

Ти поправилась

“Тобі б схуднути!” та безліч інших формулювань з однаковим посилом можуть призвести до того, що дитина почне почуватися некрасивою, невпевненість у собі, закладена в дитинстві, відгукуватиметься протягом багатьох років.

Крім того, діти і навіть підлітки ще не розуміють, як правильно позбуватися зайвих кілограмів. Настороженість у стосунках з їжею, боязнь з’їсти зайве та розподіл продуктів на “хороші” і “погані” призведе з великою часткою ймовірності до розладу харчової поведінки. Хочете вберегти доньку від зайвої ваги? Зверніться до дитячого дієтолога і покажіть дівчинці приклад активного способу життя, почніть готувати корисні страви.

Ти ж дівчинка!

Ця фраза слідує за критикою занадто активної поведінки: “Не бігай, не галасуй, не колупай у носі! Ти ж дівчинка!” Чи варто говорити про те, що поділ поведінки на хорошу і погану за гендерною ознакою — це неприкритий сексизм? Пам’ятайте, що темперамент у дівчинки може бути навіть яскравішим, ніж у хлопчика. А активні прояви — це нормальний виплеск імпульсу нервової системи.

Так тебе заміж ніхто не візьме

Страшилка, якою старші родичі обсмикують дівчаток із найменшого віку. Вона формує не зовсім вірні цінності: дитина починає думати, що заміжжя — головне досягнення в житті. Крім того, дівчинка переконується, що така, яка є, вона нікому не потрібна, необхідно бути зручною, спокійною, пригнічувати емоції.

Ти — майбутня господиня

Вчити дитину підтримувати порядок у домі, стежити за побутом необхідно. І це не залежить від того, хлопчик це чи дівчинка. Не варто нав’язувати доньці гендерну роль, адже, можливо, в її сім’ї все буде зовсім інакше: вона будуватиме кар’єру, а чоловік піклуватиметься про дім і дітей.

Новини по темі