Головна Новини спорту Теофімо vs Тейлор. Супербій, який псують життєві обставини

Теофімо vs Тейлор. Супербій, який псують життєві обставини

by Max

Теофімо Лопес (18-1, 13 КО) проведе перший титульний поєдинок у першій напівсередній вазі і одразу проти одного з найкращих (а ще недавно однозначно найкращого) боксерів дивізіону Джоша Тейлора (19-0, 13 КО).

Цей поєдинок отримує недостатньо уваги, як для рівня протистояння, боксу, який вони мають продемонструвати, і загалом напруги, що несе бій. Як мінімум, це поєдинок колишніх абсолютних чемпіонів світу. Тут все на найвищому рівні.

Від Теофімо поки що незрозуміло, чого чекати у новій вазі. А Тейлор роздав усі пояси, окрім єдиного.

Ще доволі нещодавно це могло бути протистояння чинних абсолютних чемпіонів світу. Принаймні, заочно чинних, адже одному з них довелось би залишати пояси. Звісно, ним став би Теофімо Лопес.

Після перемоги над Василем Ломаченком американець збирався одразу піднятись до першої напівсередньої ваги і зробити там поєдинок проти Тейлора. Обидва мають контракти з Top Rank Boxing, тож проблем не мало б бути. Але вони були – бо Боб Арум не хотів втрачати абсолютів у сусідніх категоріях і перемовини фактично не велись. Окрім цього, Тейлор неочікувано близько відбоксував проти Джека Кеттерола, тому командам довелось вирішувати, що робити далі.

Теофімо пішов на захист – зустрівся з Джорджем Камбососом. Відомо, що сталось після – Лопес програв уперше в кар’єрі, отримав нокдаун, виглядав добре всього декілька раундів, а потім виявилось, що ледь не помер. Тому що, маючи астму, отримав ураження після ускладнень, пов’язаних зі згоном ваги.

З іншого боку Тейлор так і не домовився з Кеттеролом про реванш поки що, але поступово втратив усі пояси, окрім одного – зараз він є лише чемпіоном світу за версією WBO. Сам боксер каже, що не хотів захищати титули по черзі, тому віддав їх. Організації ж заявляють, що вони забрали статус у боксера, який і не захищався, і не повідомляв про якісь альтернативні плани на майбутнє.

Але і це не всі проблеми, з якими головні учасники поєдинку зіштовхнулися по дорозі до протистояння. Теофімо Лопес яскраво дебютував у першій напівсередній вазі – влітку 2022 року розніс Педро Кампу. Бив того весь бій, грався, а потім ще й закінчив технічним нокаутом у сьомому раунді. Прекрасний виступ. Але далі був не прекрасний. Наступним став іспанець Сандор Мартін, який буквально закінчив кар’єру колись ледь не головного боксера світу Майкі Гарсії.

Мартін – дуже незручний опонент взагалі для всіх. Він має габарити, швидкість та розум, але дуже обережний та слизький. До нього важко підібратись і важко відігнати. Він має характер, але не лізе на небезпеку у ринзі. Справжнє випробування для будь-кого, і для Теофімо особливо, враховуючи їхні стилі.

Теофімо прилетіло на старті зустрічі, коли він отримав нокдаун вже у другому раунді. Далі поєдинок Лопес вирівняв і загалом виграв. Але дуже близенько, отримуючи у відповідь і не показуючи того, що обіцяв. Особливо, якщо враховувати, що батько американця обіцяв, що син зламає Мартіна та легко нокаутує. Судді навіть нарахували різні бали: 96-93 і 97-92 Лопесу і 95-94 Мартіну. Другий рахунок взагалі виглядає смішно, враховуючи рівність протистояння.

Ця перемога далась важко Лопесу і технічно, і морально. Після бою він питав у своїх: «Чи я все ще на коні?». Проте, чи то награно, чи то ні, але зараз Теофімо вже горить упевненістю у своїх силах та перемогою над непростим суперником.

Американець ще й розлучився. Його колишня дружина хоче відсудити у нього половину всього майна та коштів, але сам боксер каже, що щасливий. Навіть заявив, що тепер буде простіше, бо вдома не чекатиме людина, яка висмоктувала з нього всю енергію.

Хто фаворит?

Дивлячись на сухі цифри, букмекери віддають перевагу Джошу Тейлору. На нього можна поставити за 1.58, а на Теофімо Лопеса – за 2.35. Серйозний, але не тотальний розрив. При тому, що проблеми є в обох боксерів перед зустріччю.

Що ми маємо від Джоша Тейлора? Один із найкращих та найбільш яскравих боксерів в історії Шотландії. Сильний, хоч таким і не виглядає. Дуже швидкий на ногах. Багатоударний. При цьому може вдарити – прилітало навіть міцному Прогрейсу та дубоголовому, як здавалось, Хосе Карлосу Раміресу. Ще рік тому – головний боксер категорії, переможець Суперсерії та абсолютний чемпіон.

При цьому, не боксував після непростої зустрічі проти Кеттерола. Втратив усі, окрім одного, пояси. Потребує реабілітації для себе і фанатів загалом.

Що ми маємо від Теофімо Лопеса? Доволі розумний, сконцентрований бокс – він це вміє. Так побив Ломаченка, завдяки цьому перебоксував Мартіна. Потужний удар та вміння влаштовувати шоу. Без проблем б’ється на усіх дистанціях.

При цьому, нещодавно розлучився, ледь-ледь перебоксував Сандора Мартіна та сумнівався сам у собі. Одразу після цього виходить на чи не найкращого боксера дивізіону.

Для нейтральних фанатів кращого шоу не вигадаєш. Два поранених боксери, яким треба повертати своє. Обидва ще молоді – Тейлору 32, Теофімо – 25. Упевнені в собі, сильні і дуже різні. Геть протилежні стилі. Джош трошки габаритніший – вищий на п’ять сантиметрів та має довші на три сантиметри руки. Але загалом, стилістично та антропометрично, це страшенно потужне протистояння.

Хто має перемогти? Все залежатиме не тільки від фізичної, а й від психологічної готовності. Якщо брати їхню найкращу форму в кар’єрі, то все ж Тейлор – фаворит. Бо він більш різний у ринзі та більш незручний. Але на обидвох вже стільки звалилось за останній час, що важливо, хто зможе витиснути з себе більше у залі.

Теофімо цілком може і нокаутувати суперника. Якщо влучить – будь-кому буде не просто боляче. Але чи влучить – не ясно. Інтрига, інтрига, інтрига. Це протистояння варте і уваги, і більшої кількості фанатів, які б його обговорювали, ніж є зараз.

Поєдинок Джош Тейлор – Теофімо Лопес відбудеться у ніч із 10 на 11 червня на Madison Square Garden у Нью-Йорку.

Новини по темі