Головна Lifestyle Топ 7 ознак того, що вам потрібно більше рухатися

Топ 7 ознак того, що вам потрібно більше рухатися

by Max

Малорухливий спосіб життя – одна з безлічі шкідливих звичок, які вкоренилися в житті сучасної людини. І незважаючи на те, що сидяча робота здається досить зручною, вона може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. А якщо додати до малорухливого способу життя переїдання, вживання алкогольних напоїв, куріння та недосипання, можна істотно скоротити роки життя. Про те, як зрозуміти, що ти недостатньо рухаєшся і що можна зробити у цій ситуації, розповідає KURAZH.

Ти практично не займаєшся спортом

Регулярні фізичні навантаження – основа правильного способу життя та запорука відсутності проблем зі здоров’ям у літньому віці. Дорослим людям рекомендується протягом тижня приділяти кардіонавантаженням не менше 150 хвилин. Більше того, її поступово потрібно збільшувати до 300 хвилин на тиждень.

При цьому заняттям спортом потрібно присвячувати не менше чотирьох днів на тиждень. Інакше у кілька разів збільшується ймовірність ожиріння та розвитку серцево-судинних захворювань навіть у молодості.

У тебе порушився гормональний баланс

Перепади настрою, болючі місячні, низьке лібідо, різке збільшення ваги: ​​гормональний дисбаланс — серйозна проблема, з якою стикаються багато жінок. Однією з причин, що провокують її появу, вважається малорухливий спосіб життя та стрес.

Для того, щоб нормалізувати роботу гормонів та зберегти здоров’я, важливо включити у свою повсякденність фізичні навантаження. Це може бути як аеробіка чи біг, так і йога.

Ти постійно відчуваєш втому

Якщо ти намагаєшся стежити за харчуванням і спиш, скільки належить, але все одно протягом дня відчуваєш втому, можливо, справа в недостатній рухливості. Сидячий спосіб життя також призводить до того, що в організмі підвищується рівень холестерину та кров’яний тиск.

Щоб уникнути можливих проблем, намагайся протягом дня робити не менше ніж 10 000 кроків. При цьому важливо, щоб під час ходьби ти не відчувала незручностей. Вибирай комфортне взуття та одяг, що не стискує рух.

Ти часто відчуваєш тривогу

Дослідження, проведені групою вчених з Університету Тасманії, підтвердили взаємозв’язок між часом, проведеним сидячи, і станом пригніченості. У ході експерименту вони з’ясували, що респонденти, які проводили більше шести годин на день, сидячи, відчували тривогу і стрес сильніше, ніж ті, хто просидів на роботі не більше трьох годин. Особливо помітно погіршення психічного та емоційного стану було у жінок.

Звичайно, тривожність та депресія виникають не лише через малорухливий спосіб життя. Але якщо ти зіткнулася з подібними проблемами, почни більше рухатися та спробуй простежити динаміку.

У тебе з’явилися проблеми із травленням

Розлади випорожнень, болі внизу живота, тяжкість, нудота, здуття: всі ці неприємні симптоми можуть бути наслідком недостатньої активності. Залишати їх поза увагою не можна. Якщо ти маєш проблеми з травленням, обов’язково зверніться за допомогою до фахівця.

Щоб налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, важливо не лише частіше гуляти на свіжому повітрі, а й скоригувати свій раціон. Намагайся їсти більше продуктів рослинного походження. А також віддай перевагу випічці та іншим борошняним продуктам із твердих сортів пшениці.

Новини по темі