Головна Новини України в Авдіївці досі залишаються близько 2000 людей, серед них є діти

в Авдіївці досі залишаються близько 2000 людей, серед них є діти

by Max

Попри загрозу оточення та посилення обстрілів, в Авдіївці на Донеччині залишаються майже дві тисячі місцевих жителів, серед них є шестеро дітей. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«За лютий-березень з міста виїхали майже 250 людей. Це люди, яких вивіз наш умовний скоординований штаб з евакуації. Туди входить місцева влада, поліція і волонтери, які займаються суто евакуацією. Були певні випадки і вони непоодинокі, коли люди виїжджали самі, своїм особистим транспортом. Зараз в місті залишаються офіційно 1878 людей. Це люди, які отримують гуманітарну допомогу. Але це не зовсім реальна цифра, бо є певна кількість людей, які не отримують гуманітарну допомогу. Реальна цифра трохи менше двох тисяч. Серед яких ще залишаються, на жаль, 6 дітей», – розповів Барабаш в ефірі програми «Свобода LIVE».

Голова МВА додав, що восени 2022 року близько 500 людей навіть повернулися до міста – знову виїжджати місцевих жителів вдалося вмовити тільки після початку масованих ракетних та авіаударів російських військ по Авдіївці.

На думку Барабаша, нині місто повторює долю Мар’їнки:

«Всі бачили ці жахливі кадри, що зараз із себе являє Мар’їнка. Це навіть не фільми жахів, це якісь постапокаліптичні сюжети в Марі’нці зараз. І з кожним днем Авдіївка дійсно перетворюється на Мар’їнку»

Очільник місцевої адміністрації додав, що її представники залишатимуться у місті, допоки буде можливість забезпечувати місцевих продуктами харчування, засобами гігієни та медикаментами.

Читайте також: Голова МВА розповів про ситуацію в Авдіївці, яка «може стати другим Бахмутом»

Минулого тижня Віталій Барабаш повідомляв, що в Авдіївці залишаються орієнтовно 2200 людей, серед них було семеро дітей.

Аналітики Інституту дослідження війни (ISW) 26 березня зауважили, що продовження російських наступальних операцій навколо Бахмута та Авдіївки, а також вздовж Луганської та західної Донецької лінії фронту є показником того, що російський президент Володимир Путін залишається відданим ідеї перемоги в тривалій війні.

Розвідка Великої Британії 20 березня заявила, що за останні три тижні російські війська досягли «повзучих успіхів» навколо контрольованого Україною міста Авдіївки на Донбасі, безпосередньо на північ від Донецька.

Новини по темі