Головна Новини України в повітряний простір Польщі, ймовірно, залетіла ракета Х-101

в повітряний простір Польщі, ймовірно, залетіла ракета Х-101

by Max

Начальник генерального штабу Збройних сил Польщі Вєслав Кукула розповів журналістам 25 березня, що вчора у повітряний простір країни могла залетіти російська стратегічна крилата ракета Х-101.

На запитання журналістів, була це провокація чи випадковість, генерал відповів, що кожен варіант можливий, адже російські ракети не є надто точні і могли відхилитися від курсу.

Також Кукула прокоментував, чому не було ухвалено рішення про збиття російської ракети.

«Такі цілі на межі двох країн складні у сенсі дилеми – збивати чи ні. Тому що наслідки знищення з нашого боку можуть спричинити ненавмисні ефекти по іншій стороні. І так само може бути коли Україна стріляє в таку ракету. Така ракета може впасти на території Польщі і спричинити певні наслідки», – сказав начальник генерального штабу Збройних сил Польщі.

Комплекси протиповітряного захисту Patriot біля Варшави. Польща, 2023 рік

Раніше польське командування пояснило, що «військові знали, що російська ракета поверне назад в Україну». У відомстві вважають, що Росія навмисно маневрує своїми ракетами таким чином, щоб вони робили коло і вражали цілі в Україні із заходу. У Збройних силах Польщі переконані, що «спроба збити ракету становила б більший ризик для місцевих мешканців».

Читайте також: Ракета РФ знову залітала у Польщу. На Заході закликали НАТО не мовчати, а діяти

До того Варшава заявила, що о 4:23 24 березня сталося порушення повітряного простору Польщі однією з крилатих ракет, запущених дальньою авіацією РФ. За даними польських військових, об’єкт увійшов у польський простір поблизу Осердова (Люблінське воєводство) і пробув там 39 секунд.

Це вже не перший подібний випадок з порушенням російською ракетою повітряного простору країни-члена НАТО.

У ніч на 24 березня російські війська атакували Україну 29 крилатими ракетами та 28 ударними БПЛА типу Shahed. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові збили 18 ракет та 25 дронів у межах Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Київської, Волинської та Львівської областей. У зону відповідальності повітряного командування «Захід» вночі 24 березня залетіли 19 крилатих ракет та 7 ударних безпілотників – 8 ракет сили ППО збили, також знищили усі сім «шахедів».

Х-101 – це стратегічна крилата ракета повітряного базування класу повітря-земля. Дальність запуску такої ракети становить близько 5 тисяч кілометрів. Вага бойової частини складає до 960 кілограмів. Її розробили у Росії, в конструкторському бюро «Радуга»

Новини по темі