Науці вже давно відомо, що зберегти людський мозок, заморозивши його у воді, неможливо. Все тому, що при замерзанні вода утворює кристали, які розривають тканини органу, інформує KURAZH.
Вчені Фуданського університету в Китаї придумали особливу рідину, яка не пошкоджує мозок при замерзанні.
Отримана рідина отримала назву MEDY. Вона складається з чотирьох основних інгредієнтів: метилцелюлози, етиленгліколю, диметилсульфоксиду (DMSO) та добавки Y-27632, яка виступає як консервант і “інкубатор” для клітин.
Щоб протестувати рідину, вчені штучним шляхом виростили кілька зразків органоїдів мозку віком від 4-х тижнів до 3-х місяців. Органоїди занурили в MEDY, заморозили і почали спостерігати протягом наступних тижнів.
Через 18 місяців команда дослідників виявила, що зразки органоїдів мозку після розморожування ніяк не пошкодились — вони були такими ж, якими їх заморожували, з аналогічними показниками росту та функцій.
Команда також перевірила MEDY на зразках тканини мозку, взятої у живої людини з епілепсією. Після заморозки вчені з’ясували, що рідина захистила тканини мозку від пошкоджень, не порушила їх структуру і навіть зберегла патологію епілепсії. Автори дослідження заявили, що рідина MEDY дозволяє повторно заморожувати і розморожувати тканини та органоїди мозку зі 100% збереженням.
На даному етапі вчені планують використовувати рідину MEDY для лабораторних досліджень органоїдів і зразків мозку. В кінцевому підсумку вона може бути застосована до цілого мозку та інших органів людини.