Головна Новини спорту Віцепрезидент ФТУ пояснив, чому не відстороняють тенісистів із рф та рб

Віцепрезидент ФТУ пояснив, чому не відстороняють тенісистів із рф та рб

by Max

Виконавчий директор і віцепрезидент Федерації тенісу України Євген Зукін вважає, що досягнути повного відсторонення спортсменів із рф і рб наразі неможливо.

«Ми з паном Вадимом Гутцайтом просто перекидуємо м’яч один до одного, і мені це не дуже подобається. У нас абсолютно однакова позиція щодо повного відсторонення росіян і білорусів. Ми всі намагаємось цього досягти. Але, зважаючи на те, що нам цього навіть разом це не вдається, то в нас починається наша улюблена українська історія «знайди винного».

Зі свого боку ми робимо все можливе, аби цього досягнути. Наша позиція з цього приводу публічна з перших днів війни. Рік пройшов, але вона є однозначною. Ми вважаємо, що всі росіяни та білоруси представляють свої країни. Поки йде війна, вони повинні бути ізольовані в межах своїх країн, а не виступати на найбільших спортивних майданчиках, давати привід своєму керівництву вихвалятись своїми досягненнями, підкреслювати таким чином перемоги держав-агресорів.

Чи можна зараз вплинути на WTA і АТР? Якщо коротко, то ні. Адже є повний консенсус між АТР і WTA про те, що тенісисти не є представниками країн, а виступають індивідуально. У гравців є контракти з АТР і WTA, тобто ці організації є роботодавцями. АТР і WTA є профспілками, які захищають інтереси своїх гравців, незалежно від їхньої національності. Це я переказую їхню позицію та аргументи, на які вони спираються і від яких не відходитимуть. Вони підтримують гравців, аби ті продовжували грати, бо кожен із них переживає: якщо його уряд скоїть щось погане, то завтра це буде він – той, кого відсторонять. Вони будуть триматись один за одного. Якщо буде три-чотири українські гравці, які будуть проти, то вони будуть в абсолютній меншості. Це проблема. Адже демократія працює так, що більшість вирішує за меншість», – зауважив виконавчий директор ФТУ.

Новини по темі