Головна Новини спорту «Відхід Циганкова – серйозна втрата для Динамо»

«Відхід Циганкова – серйозна втрата для Динамо»

by Max

69-річний заслужений тренер України Леонід Буряк висловив думку щодо переходу хавбека Віктора Циганкова з київського «Динамо» до іспанської «Жирони».

– Лідер київського «Динамо» та збірної України Віктор Циганков перейшов до 11-ї на даний момент команди Іспанії – це нормально?

– В цьому трансфері стільки всього… Знаю, що були складні переговори з «Жироною», але, в підсумку Циганков опинився в сильній європейській лізі. Віктор дуже щасливий, ви тільки погляньте на нього – посміхається, всіх обнімає, дякує «Жироні» за таке рішення. Вважаю, що все нормально, і я впевнений, що це не остання команда Циганкова в Європі.

– Наскільки Віктору підходить стиль іспанського футболу? В АПЛ, де грають більш жорстко, йому напевно, було б складно…

– Циганков дуже талановитий футболіст, який був основним в київському «Динамо», виступав в збірній Україні. В Ла Лізі, в першу чергу, грають в сучасний футбол, і «Жирона» – не остання і далеко не найгірша іспанська команда. Але, зазначу, що в Іспанії немає м’якого футболу… Колись панувала думка, що бразильці – апологети м’якого стилю в футболі, але насправді саме бразильці можуть врізати по ногах так, як ніхто!

А що стосується футболу у виконанні іспанських команд, то я особисто добре знаю, що це таке. Коли я грав за «Динамо», ми часто їздили в Іспанію на різні турніри, виходили на поле проти грандів – «Реала», «Атлетіко», інших клубів. В Іспанії футбол – це ціла наука. Там ми розуміли, як все непросто, коли виходили грати проти постійно мотивованих суперників, яких несамовито підтримували повні трибуни, в матчах, які розпочиналися о 23-й годині за нашим часом.

– Циганков з усім цим впорається?

– Якщо він поїхав не тільки, щоб грошей заробити, а ще й цілі високі перед собою поставив, то безумовно впорається. Віктор міг поїхати в Європу і раніше, але пропозиції, які були, його не влаштовували, і примусити його ніхто не міг. Звісно, тільки час розставить все по своїх місцях. Мені подобається висловлювання Улі Хенесса про трансферну політику «Баварії», коли він казав мені: не народився ще той хлопчик, який би вартував у футболі 100 млн. євро…

– Наскільки важливо те, що це повноцінний трансфер, а не аренда?

– А кого зараз цікавила би аренда, коли до завершення поточного сезону залишилося чотири місяці? Добре, що так вийшло, і Циганков про справжньому щасливий, адже він так хотів.

– Це суттєва втрата для «Динамо»?

– Дуже серйозною. Він багато забивав як для півзахисника. «Динамо» втратило готового майстра. Віктору пішли назустріч, але так треба було. Тепер потрібен час, аби підготувати йому заміну, час на пошуки таланту.

Новини по темі