Головна Новини спорту «Відсутність Петренко в спринті не пов’язана з самопочуттям»

«Відсутність Петренко в спринті не пов’язана з самопочуттям»

by Max
«Відсутність Петренко в спринті не пов’язана з самопочуттям»

Старший тренер жіночої збірної України Микола Зоц пояснив, чому до складу команди на спринт в Естерсунді не увійшла Ірина Петренко:

«На щастя, зі здоров’ям у Іри все нормально. Хоча вона трішки надихалась холодного повітря і є кашель, але це більш перестраховка – питання її неучасті у спринті не пов’язане із самопочуттям. Іра зараз в хорошому стані – можна сказати, повернулась до тієї Петренко чи навіть до тієї Варвинець, яку ми з позитивного боку знали раніше. Однак за останні кілька років вона з різних причин вибилась зі звичної змагальної колії і зараз їй поки що важко «потягнути» цей змагальний ритм у повному обсязі. Тому її відсутність у спринті та гонці переслідування можна назвати плановою.

Звісно, я розумію важливість командного заліку, і від мети поборотись за топ-10 Кубку націй і зберегти квоту ми не відмовляємось – це дуже важливо взагалі для розвитку біатлону в Україні. Але я розумію й інше: форму Іри потрібно зберегти і підсилити до середини сезону – до головних стартів, таких як чемпіонати світу та Європи. І я вважаю, що на сьогодні п’ять гонок за один етап для неї забагато. До того ж, ми більшою мірою розраховуємо на Хохфільцен, де буде Юлія Джима, і взагалі команда матиме дещо інший вигляд.

Інший момент – я ще раз хочу переглянути усіх решту дівчат, тому що ми маємо остаточно визначитись щодо складів збірної на наступні етапи Кубку світу та Кубку IBU. З шістьох спортсменок, які зараз знаходяться в Естерсунді, до Хохфільцену поїде четвірка кращих, а двоє дівчат вирушать на Кубок IBU».

Новини по темі