Головна Lifestyle Ви цього точно не знали: чому небезпечно пити каву через пластикову кришку

Ви цього точно не знали: чому небезпечно пити каву через пластикову кришку

by Max

У більшості кафе гарячі напої подають у паперових стаканчиках, закритих пластиковими кришками. А щоб каву чи какао було зручніше пити на ходу, часто пропонують і трубочки. Однак це може завдати шкоди здоров’ю, інформує KURAZH.

Як розповіли лікарі, найчастіше кришечки для кави виготовляють із полістиролу. Сама по собі ця речовина не є небезпечною, але під час контакту з гарячими (нагрітими до 70-90°C) або спиртними напоями, а також із кислими продуктами вона може виділяти стирол — токсичну хімічну сполуку.

На відкритому повітрі стирол доволі швидко руйнується, проте якщо він опиняється в організмі, то може завдати здоров’ю серйозної шкоди, зазначили фахівці.

Накопичуючись в організмі, стирол може завдати здоров’ю значної шкоди і стати причиною захворювань центральної нервової системи, хвороб дихальних шляхів, печінки, нирок, а також призвести до раку крові та лімфатичної системи.

Однак медики наголосили, що вживання гарячих напоїв із пластикових ємностей — це лише один із численних шляхів, якими токсичні речовини можуть потрапити в організм. Пластик оточує нас усюди: його мікрочастинки є в пляшках із питною водою, чайних пакетиках або продуктах харчування. Поки що повністю виключити присутність пластику в нашому житті навряд чи вдасться. Але постаратися мінімізувати — цілком під силу.

Якщо дуже хочеться насолодитися гарячою кавою або чаєм, не варто використовувати пластикову кришечку або трубочку. Їжу краще розігрівати в мікрохвильовці в скляних або керамічних контейнерах, додали експерти.

Новини по темі