Всі ми різні: хтось обожнює засинати в обіймах коханої людини, а хтось обличчям до стіни. Як інформує KURAZH, вчені все ж таки схиляються до користі обіймів для сну, але є кілька нюансів:
«Вважається, що це форма зближення, і насправді є вагомі емпіричні підтвердження ідеї про те, що обійми можуть бути корисними для сну», — пояснила експерт зі сну доктор Венді Троксел в інтерв’ю Time.
Як мінімум вони можуть зробити вас спокійнішими — доведено, що фізичний контакт з іншою людиною здатний знімати стрес і навіть знижувати кров’яний тиск.
“Обійми також покращують якість сну, створюючи відчуття захищеності, особливо у жінок”, – вважає доктор Сімран Малхотра.
Крім того, фахівець упевнена, що вони підвищують задоволеність відносинами більше, ніж просто спільне проведення часу. Крім того, через обійми вивільняється окситоцин, який називають гормоном кохання. Згідно з дослідженнями, багато пар обіймаються безпосередньо перед сном, а потім «розходяться» по різні боки ліжка. Якщо спати в обнімку вам не комфортно – це оптимальний варіант.
Нагадаємо, раніше KURAZH писав, коли організм починає різко старіти: вчені назвали точний вік. Вчені зі Стенфорда проаналізували організм, кров та інші біологічні зразки 108 осіб віком від 25 до 75 років, які добровольці регулярно здавали протягом кількох років.