Головна Lifestyle Як після збору картоплі відновити родючість ґрунту

Як після збору картоплі відновити родючість ґрунту

by Max

Після збирання врожаю картоплі, багато фермерів і садівників залишають площу, де вона росла, без рослин. Але цей підхід не є оптимальним, оскільки картопля витягує з ґрунту значну кількість поживних речовин.

Як повідомляє KURAZH, експерти в галузі сільського господарства наголошують на важливості відновлення родючості ґрунту після збирання картоплі. Це можливо зробити без використання хімічних добрив, висаджуючи рослини-сидерати на цю площу.

Чим засіяти поле

Картопля вимагає великої кількості калію, азоту та фосфору для свого розвитку. Тому саме ці елементи потрібно заповнити. З цим завдання чудово впораються будь-які бобові рослини.

Тому можна посадити горох, люпин або люцерну. Добре ростуть після картоплі редис, хрін і ріпа.

Поповнення калію та фосфору можна здійснити за допомогою жита. Для досягнення кращого результату досвідчені городники іноді змішують посадки бобових та жито. В результаті земля набуває родючості та м’якості.

З хворобами та шкідниками, що накопичуються в землі, боротися набагато складніше. Особливо гостро постає ця проблема, коли картопля кілька років поспіль вирощується на одному місці.

Що не можна садити після картоплі

Не рекомендується вирощувати капусту після картоплі. Грунт для неї буде недостатньо поживним і ви можете втратити урожай.

Також не варто висаджувати після картоплі полуницю, інакше ягоди з’їдять капустянки і дротяники.

Після картоплі на ділянці не можна вирощувати помідори, солодкий і гострий перець та баклажани. Все тому, що овочі будуть часто хворіти.

Посадити картоплю можна там, де минулого року росли огірки, кабачки, зелень, шпинат. Тоді можна отримати великий врожай.

Новини по темі