Головна Lifestyle Як уповільнити старіння: корисні прийоми

Як уповільнити старіння: корисні прийоми

by Max

Існує кілька маленьких навичок, які уповільнюють старіння. Деякі з цих дій не вимагають жодних зусиль, але при цьому суттєво змінюють життя, передає KURAZH.

Шукай справжніх друзів

Як з’ясували вчені, люди які підтримують стосунки з друзями мають хороше здоров’я та самопочуття. Дослідники з університету Мічігану вивчили анкети 270 тисяч осіб і встановили, літні люди, які дорожать дружбою, більш активні, ніж ті, хто віддає перевагу самотності.

Став нову мету щодня

Острів Окінава у Японії називають землею безсмертних: його мешканці часто доживають до 100 років і більше. Окінавці вірять у «ікігай» — це слово складається з двох інших: ікі — жити та гай — причина. Це означає, що кожного разу, коли ти встаєш по дзвінку будильника, у тебе має бути якась мета — треба постійно втілювати нові плани в життя і пробувати нові хобі.

Їж більше рослинної їжі

Корови будуть у захваті! Як показують дослідження, тривалість життя вища у тих людей, раціон яких складається переважно з бобових, цільного зерна, овочів та фруктів. Дотримуючись такої дієти, можна продовжити життя на 10-13 років.

…і горіхи!

За даними Гарвардської медичної школи, у людей, які щодня їдять горіхи, нижчий ризик померти від серцевих захворювань та раку.

Живи за «гіпотезою бабусь»

На думку вчених, наші далекі пра-пра-пра, досягнувши солідного віку, брали на себе турботу про онуків, щоб звільнити їхніх мам та тат, які здатні полювати. Завдяки цьому люди похилого віку довше зберігали активність (адже поки не принесли мамонта, дітей доводиться годувати фруктами, за якими треба лізти на дерево) і жили довше. «Гіпотеза бабусь» не означає, що прямо зараз тобі слід вимагати від дочки народження онука — просто займайся фізкультурою та намагайся якнайбільше рухатися протягом дня.

Додай куркуму до свого набору спецій

За даними Клівлендської клініки, куркума зменшує запалення, знижує ризик серцевих та онкологічних захворювань, покращує пам’ять та допомагає впоратися з депресією. Відмінний привід додавати її в кожну страву – від смузі до яєчні.

Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.

Новини по темі