Багато людей вважають, що після інтенсивних тренувань нічний сон має бути глибоким і відновлюючим. Однак часто трапляється, що після таких занять заснути стає важче. У чому ж причина і як цього уникнути?
Про це розповідає KURAZH
Вплив фізичних вправ на якість сну
Фізичні вправи зазвичай сприяють покращенню сну. Як зазначає тренерка Шерон Гем: «Фізичні вправи зазвичай дуже корисні для сну». Вони допомагають зменшити час, потрібний для засинання, скоротити кількість нічних пробуджень та підвищити загальну якість сну.
Вправи позитивно впливають на нервову систему, особливо на парасимпатичну її частину, що регулює процеси сну. Заняття спортом також можуть полегшити симптоми депресії та тривоги, які часто впливають на сон, та допомагають уникнути проблем зі сном, як-от апное.
Однак деякі люди відзначають зворотний ефект: підвищена активність може перешкоджати засинанню. Це може бути викликане викидом гормонів та активізацією симпатичної нервової системи, яка приводить організм у «боєготовність».
Як уникнути проблем із засинанням після тренувань
Існує кілька стратегій, які допоможуть зменшити негативний вплив тренувань на сон:
- Тренуйтеся вчасно. Намагайтеся завершувати інтенсивні заняття за кілька годин до сну, щоб організм міг перейти в режим відпочинку.
- Контролюйте споживання кофеїну. Відмовтеся від його вживання під час вечірніх занять.
- Займіться заминкою. Після тренування приділіть кілька хвилин розтяжці та диханню, щоб допомогти організму розслабитися.
- Слідкуйте за харчуванням. Якщо вас турбує голод під час сну, перекусіть перед тим, як лягти.
Докторка Кеті Нгуєн також зауважує: «Це допомагає регулювати наш циркадний ритм, щоб ми могли нормально спати вночі, а не почуватися втомленими протягом дня».
Якщо проблеми зі сном стають хронічними, це може бути ознакою перетренованості або недостатнього харчування. Перегляньте свій тренувальний план і раціон, щоб впевнитися, що ви не перевантажуєте свій організм.