Головна Lifestyle Як я прочищаю двигун на трасі, щоб він став бадьорішим

Як я прочищаю двигун на трасі, щоб він став бадьорішим

by Max

Багато водіїв помічали, що після поїздки на трасі двигун починає працювати помітно краще. Вся справа в специфіці експлуатації автомобіля на заміській дорозі, що дозволяє “прочистити” двигуну. Посилити позитивний ефект можна, якщо використовувати ряд хитрощів, які довели свою результативність на практиці, інформує KURAZH.

Давайте розбиратися, чому високі оберти здатні позитивно вплинути на стан двигуна.

При роботі силового агрегату неминуче утворюються продукти згоряння повітряно-паливної суміші, здатні накопичуватися всередині мотора. Основний спосіб боротьби з ними — правильне технічне обслуговування. Сучасні моторні мастила мають хороші миючо-нейтралізуючі властивості, тому збирають на себе забруднення у зваженому стані, не даючи їм осідати на поверхнях. Однак, технічним рідинам можна додатково допомогти шляхом особливої експлуатації автомобіля.

Багаторічна практика водіїв показує, що іноді важливо давати двигуну попрацювати на повну. Щадна експлуатація з невисокими обертами дійсно дозволяє мінімізувати навантаження на компоненти мотора, але має зворотний бік. У такому режимі всередині двигуна можуть активно накопичуватися тверді відкладення, які потім вдасться прибрати тільки механічним способом. Давши іноді мотору добре попрацювати, цього вдається уникнути.

Чому ж високі оберти позитивно впливають на стан двигуна? Тут дає результат цілий комплекс причин. Безумовно, очистити мотор від багаторічного нагару не вдасться, але певний ефект все-таки буде. Активне водіння на високих обертах призводить до збільшення температури в камерах згоряння. Вона дозволяє частково прибрати відкладення зі свічок запалювання, клапанів та інших компонентів двигуна. Крім того, нагрівається моторне мастило, яке починає ще краще виконувати свої мийні функції. Безумовно, завжди важливо зберігати робочий діапазон температури, а не перегрівати двигун.

Водії використовують різні методики, найкраще це робити на трасі з невисокою завантаженістю, де можна без проблем змінювати оберти двигуна і швидкість автомобіля. Ідеально, якщо процедуру вдасться провести відразу після проходження ТО, коли мастило має максимальні миючо-нейтралізуючі властивості. На практиці було виявлено простий і доступний спосіб, завдяки якому мотор починає працювати відчутно краще.

Виїжджаємо на дорогу і дотримуємося режиму руху з досить високими обертами. Тут важливо відштовхуватися від характеристик і типу двигуна. Оптимальним значенням на тахометрі для утримання став діапазон від 60 до 70%. Наприклад, якщо максимальне число обертів двигуна становить 7000 на хвилину, то потрібно утримувати їх від 4200 до 4900 об/хв.

У такому режимі продовжуємо рух протягом 7-10 хвилин, після чого зупиняємося і ще кілька хвилин стоїмо на холостих обертах, після чого можна глушити двигун.

Цілком ймовірно, що відразу після наступного запуску відчується поліпшення характеристик двигуна. На практиці він стає більш бадьорим, відновлюється стабільність роботи на холостому ходу. Причому цей ефект зберігається досить довго.

Новини по темі