Не всі страви з яєць однаково корисні. Як приготувати цей продукт, щоб він не нашкодив здоров’ю, розповіли дієтологи, інформує KURAZH.
Яйця принесуть максимальну користь здоров’ю, якщо піддавати їх щадній термічній обробці і не використовувати зайві жири в процесі приготування, впевнені лікарі.
Можна варити яйця некруто, в мішечок або робити пашот. Смаження на олії збільшує вміст насичених жирів і калорій у страві, що може бути шкідливим для здоров’я. Якщо ви все-таки віддаєте перевагу яєчні, то готуйте її на мінімальному вогні без додавання олії, на антипригарній сковороді. Так ми вбережемо жовток від агресивного впливу високих температур, а білок — від глікації (порушення структури через взаємодію з вуглеводами). Важливо, щоб жовток був прогрітий, але залишався рідким. Також слід уникати додавання надлишку солі або прянощів під час приготування яєць, порадили медики.
Помилки під час приготування яєць, як і раціон курей, можуть впливати на колір жовтка.
Чим різноманітніше харчування курей, тим насиченішим буде колір жовтка. Наприклад, якщо раціон курки включає зерно, овочі та зелень, жовток матиме яскравий помаранчевий колір. Якщо ж курка переважно зернової відгодівлі, жовток буде блідішим. Якщо в процесі приготування жовток набуває сірого або зеленуватого кольору, це може бути наслідком переходу в нього сульфідів із білка за високої температури. Також, коли яйце переварене, жовток може забарвитися в зеленуватий колір через хімічну реакцію із залізом, що міститься в білку. Це не небезпечно для здоров’я, але може впливати на смак продукту. При правильному приготуванні цього не відбувається.
Здорова людина може вживати по п’ять-шість яєць на тиждень, вважають дієтологи.
П’ять-шість яєць на тиждень стануть гарним доповненням до інших форм білка в раціоні: до м’яса, риби, птиці, продуктів моря і субпродуктів, підсумували дієтологи.