Головна Новини України Євросоюз запровадив санкції проти російської компанії «Алроса»

Євросоюз запровадив санкції проти російської компанії «Алроса»

by Max
Євросоюз запровадив санкції проти російської компанії «Алроса»

Євросоюз запровадив санкції проти російської алмазодобувної компанії «Алроса» та її генерального директора Павла Мариничева.

«Алроса» є одним зі світових лідерів за обсягом видобутку алмазів. Компанія здійснює розвідкою родовищ, видобуток, обробку та продаж алмазної сировини.

«Алмазна галузь має стратегічне значення для економіки Російської Федерації, оскільки є найбільшим несировинним експортним товаром країни», – йдеться в офіційному журналі ЄС.

У повідомленні також наголошується, що «Алроса» має давні партнерські відносини зі Збройними силами Росії, оскільки з 1997 року організація спонсорує підводний човен ВМФ Росії Б-871 «Алроса».

«Таким чином, «Алроса» бере участь в економічному секторі, який забезпечує суттєве джерело доходів уряду Російської Федерації, який несе відповідальність за анексію Криму та дестабілізацію України», – сказано в публікації.

До 12-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії, затвердженого 18 грудня 2023 року, увійшла заборона на імпорт російських непромислових алмазів з січня 2024 року та поетапна заборона на імпорт російських алмазів, оброблених у третіх країнах, з березня 2024 року.

Новини по темі