Головна Lifestyle Забудь про карієс: найлегше правило догляду за зубами, яке заощадить купу грошей на лікуванні

Забудь про карієс: найлегше правило догляду за зубами, яке заощадить купу грошей на лікуванні

by Max
Забудь про карієс: найлегше правило догляду за зубами, яке заощадить купу грошей на лікуванні

Зубна нитка, іригатор та ремінералізуючі гелі – ефективні доповнення домашнього догляду за зубами. Але найчастіше ми забуваємо про найголовніше правило, яке допоможе зберегти гарну посмішку. Причому без найменших витрат!

Ми боїмося стоматологів не лише через неприємний звук бормашини. Набагато страшніше усвідомлювати, скільки коштуватиме лікування. Одна проста пломба на місці карієсу коштує кілька тисячгривень. А якщо говорити про коронки або імплантацію, рахунок може збільшитися до 50 тисяч гривень…

Звісно, проблем із зубами без лікування не уникнути. Але не варто ставити на ситуації хрест і нічого не робити: адже все може погіршитися ще сильніше.

Ні для кого не стане відкриттям, як і скільки потрібно чистити зуби, чим корисна нитка та інші дентальні аксесуари. Втім, не менш корисною можна вважати звичайну воду. Без будь-яких додавань!

Справа в тому, що карієс виникає через зміну кислотності в порожнині рота. Це відбувається після того, як ми їмо, п’ємо і куримо: навіть якщо йдеться всього про один ковток чаю або маленьку цукерку.

Як би ретельно ти не доглядала порожнину рота вранці і ввечері, кислотність змінюється протягом усього дня: і хвороботворні мікроби покривають зуби щільним нальотом.

Полоскання рота звичайною водою допоможе стабілізувати кислотність та запобігти активному збільшенню нальоту.

До речі, саме тому в європейських кафе прийнято подавати до кави склянку води не лише щоб поповнити водний баланс в рганізмі, а і щоб стабілізувати стан порожнини рота після кавового напою.

Ти можеш випивати склянку води після кожного прийому їжі або чаювання – вже цього буде достатньо, щоб певною мірою знизити розвиток карієсу та зубного каменю. Але краще ретельно полоскати рот теплою водою, щоб очистити міжзубний простір. І не забувай про зубну нитку та ополіскувач! Вони повинні бути у твоєму догляді на постійній основі — хоча б у вечірній час.

Новини по темі