У холодну пору року наш арсенал догляду кардинально змінюється. При цьому мало хто ретельно підбирає засоби для очищення та харчування шкіри, більшість все ж таки орієнтується на відгуки друзів. Щоб ви не припустилися помилки і не погіршили стан шкіри в холодний сезон, ми зібрали топ засобів, від яких варто відмовитися взимку, інформує KURAZH.
Скраб на основі кісточок
Відлущування шкіри — це хороший метод її оновлення. Саме в зимовий період проводяться кислотні пілінги, мікродермабразія, шліфування дрібнодисперсними компонентами, після яких потрібна реабілітація з використанням щільних засобів. У будь-який період, а зимовий особливо, дуже небезпечно використовувати скраби на основі кісточок. Кісточку неможливо обробити ідеально, щоб вона була абсолютно круглою, тому вона може травмувати поверхню шкіри. Надалі на цю ділянку може потрапити інфекція з усіма наслідками, що випливають.
Лосьйон зі спиртом
Цей засіб взагалі не рекомендується використовувати, але взимку він особливо небезпечний. Спиртовий лосьйон пересушує шкіру, руйнує гідроліпідну мантію. У холодну пору року захист шкіри і так знижується, а якщо ми ще використовуємо лосьйони, що містять спирт, шкіра ще більше зневоднюється, її імунітет знижується та ускладнюються всі проблеми, які можуть бути на шкірі. При цьому навіть якщо у вас жирна шкіра і влітку ви користувалися спиртовим лосьйоном, то в зимовий період така шкіра буде зневоднена, а сальні залози активніше вироблятимуть шкірне сало, щоб відновити баланс. У результаті прищів стане ще більше.
Легкі зволожуючі гелі
З одного боку, в зимовий період нам необхідно інтенсивно зволожувати шкіру — перепади температур, мороз, холод призводять до того, що вона зневоднена. Відповідно, показані всі інтенсивні зволожуючі процедури: ін’єкційні, біоревіталізація, домашній догляд. Але в зимовий період необхідно використовувати інтенсивніші зволожуючі препарати. Влітку легкий гель швидко вбирається, а в холодний період не справляється зі зволоженням. Взимку шкіра пересушена, тому її потрібно не тільки добре зволожити, а й захистити від холоду та вітру, щоб не відбувалася втрата вологи. Легкі зволожуючі гелі взимку марні, інколи ж навіть шкідливі.
Термальна вода
Засіб, чия ефективність не доведена. Термальна вода містить мінерали, і в зимовий час вони випаровуватимуться з поверхні шкіри, особливо якщо ви знаходитесь в опалювальному приміщенні. Волога, що випаровується, буде ще більше висушувати шкіру. Взимку слід використовувати інші компоненти, що утримують вологу. Якщо ви все-таки хочете використовувати взимку термальну воду, після неї обов’язково нанесіть на обличчя зволожуючий крем, щоб зберегти вологу в глибших шарах шкіри.
Матуючі засоби
Матуючі засоби з лікувальною дією, що зменшують вироблення шкірного сала, для зими підходять. Якщо ми говоримо про звичайні препарати мінерального походження, то вони можуть пересушувати шкіру, якщо не використовуються зволожуючі засоби. Такі засоби можуть забирати зі шкіри не лише зайвий жир, але й вологу із верхніх шарів епідермісу. Це призведе до зневоднення та пересушування шкіри, коли вона особливо потребує харчування.